Yunnanilus cruciatus - najmanji boti

misko_vucetic

Member
19 Novembar 2010
86
0
6
Luzern , Switzerland
www.facebook.com
Ovo je po mojim saznanjima najmanji boti. Raste samo 3,5-4 cm ! Najbolje je drzati ga u grupi od najmanje 6 jedinki-sto vise to bolje.Temperatura vode od 23-26.Ph od 6 do 7,5.Bele je boje sa 13-14 crnih tankih vertikalnih prugica.Razmnozavanje je moguce u akvarijumu-za razliku od vecine drugih botija.Miroljubive je naravi.Podloga bi trebala da bude mekana i bez ostrog kamenja-pozeljno pesak. Nadam se da jos neko ima nesto da doda,ja evo samo da zapocnem temu:) Za sada sam ovu ribu vrlo retko vidjao.
Nadam se da cu uskoro svoj akvarijum obogatiti sa ovim malisanima.
 
Ovde se jos uvek nije pojavljivala na trzistu. Iz ovog sto si napisao, a i malo sam pogledao po netu vidim da je interesantna riba pogotovo sto ne raste velika tako da moze da ide i u manje akvarijume. Ako uspes da ih nabavis bilo bi interesantno da napises nesto iz prve ruke.:)
 
Vidjao sam ih uzivo ali u losijim uslovima tako da nisu bili bas repreuzentativni primerci.Cena nije toliko strasna: od 8-10CHF, u Nemackoj je verovatno jeftiniji.Razmisljam da kupim par komada-minimum 6. Moram jos malo da pogledam da li je pametno da ih mesam sa Yasuhikotakia sidthimunki kojih imam isto par komada ali mislim da ne bi trebalo da bude problem.Bas jer je moj akvarijum relativno mali 120ak l.) , vrlo brzo su mi se dopali.
P.S. Slike su sa mobilnog a i ovaj akvarijum gde su bili je zalostan ...
 

Attachments

  • 23102011212.jpg
    23102011212.jpg
    425.6 KB · Pregleda: 11
  • 23102011214.jpg
    23102011214.jpg
    384.7 KB · Pregleda: 11