220l

MArkisha

Super Moderator
Staff member
26 Januar 2006
348
4
18
Karaburma
Evo da predstavim moj aq u dnevnoj sobi.Zao mi je sto nisam slikao staru postavku pa da je prilozim ovde pored ove nove da se primeti razlika.Nisam imao strpljenja za bolje fotke (+nisam cistio staklo od algi..) pa se izvinjavam na losem kvalitetu istih...

Akvarijum od 220l,(110x40x50visina) staklo 10mm filter spoljni stakleni od 30l sa atmanovom pumpom od oko 2000l/satu (po deklaraciji).
Podloga:2cm zemlja iz sume,preko mrezica,pa preko svega kamencici 3-5mm u sloju od 3 do 6cm.
co2 kvasac secer trenutno oko 1-2 mehura u sekundi.
Svetlo: 3x30w philips aquarelle,1 sylvania od 30w grolux i 4 stedljive sijalice u rasponu od 20w do 23w philips tornado i osram dulux u planu ubacivanje jos 2 stedne sijalice.Sve je to nabudzeno u haubu od iverice koja je bila privremeno resenje (vec 4 godine).

Ribe:kraljevske neonke,kardinali,koridorasi pande,skalari,ancistrusi.

Biljke:Hemigraphis repanda,Myriophyllum aquaticum,Myriophyllum mattogrosence,Alternanthera reineckii,Hygrophila polysperma,Rotala rotundifolia,Eustralis stellata,Ludwigia arcuata,Ludwigia repens,Ludwigia repens "rubin".
 

Attachments

  • 06.12.2010 066.jpg
    06.12.2010 066.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 37
Još nekoliko detalja i može biti sasvim dobro. Biljku iz sredine pomeri u stranu, kod ostalih iste vrste. Nedostaje bilo šta od dekoracije, kamen, drvo, koren da upotpuni utisak.
Naravno, treba porazmisliti i dodati biljke srednjeg i prednjeg plana. Oko izbora riba, uvek donekle progunđam. Za biljne akvarijume najlepši utisak odaje i jedno oveće jato iste vrste. Pa, kako su ovde skalari, odlučio bih se samo za još Kraljevskih, a kardinale prebacio u neko drugo staklo. Polako prikupljaj i tu opremu za CO2, kvasac-šećer odrađuje posao, ali nije poželjno rešenje. Pozdrav
 
Postovani Krcko hvala na predlozima i sugestijama!:ziveli:
Predlozi i sugestije su na mestu i u pravu si 300% za sve sto si primetio i sta bi promenio.Svega sam svestan ali samo deo ce se toga menjati.Drvece i kamenje nece ulaziti sigurno u akvarijum,jer tu povremeno dolaze matice ramireza na odmor od mresta,pa mi je muka da ih vijam kad ih opet stavljam na mrest.
Biljke ce se pomerati al za sad ostaje ovako dok se razraste i stabilizuje sve.I da bi videli kako izgleda...Juce su sadjene biljke prednjeg plana:gloso,hc,hm,e. parvula,marsilea i bluxa.Ima svega i nece sve ostati,ispraticu sta najlepse lezi uz pozadinu pa cu to i forsirati a ostalo ide van.Videcu da okacim slike uskoro,mada mnogo toga se ne vidi dok ne krene da se siri.
Ribe...malo glupo zvuci al ovo sto mi je u ovom akvarijumu nemam gde i tu ce ostati.Kardinali su prve ikrasice koje su se mrestile kod mene i zao mi je da ih izbacim a tu su godinama.
Aparatura za co2 je u planu,kao i mozda viseca MH rasveta al to tek kad bude lufta u budzetu za kulturu...

Pozdrav!
 
Postovani Krcko hvala na predlozima i sugestijama!:ziveli:
Predlozi i sugestije su na mestu i u pravu si 300% za sve sto si primetio i sta bi promenio.Svega sam svestan ali samo deo ce se toga menjati.Drvece i kamenje nece ulaziti sigurno u akvarijum,jer tu povremeno dolaze matice ramireza na odmor od mresta,pa mi je muka da ih vijam kad ih opet stavljam na mrest.
Biljke ce se pomerati al za sad ostaje ovako dok se razraste i stabilizuje sve.I da bi videli kako izgleda...Juce su sadjene biljke prednjeg plana:gloso,hc,hm,e. parvula,marsilea i bluxa.Ima svega i nece sve ostati,ispraticu sta najlepse lezi uz pozadinu pa cu to i forsirati a ostalo ide van.Videcu da okacim slike uskoro,mada mnogo toga se ne vidi dok ne krene da se siri.
Ribe...malo glupo zvuci al ovo sto mi je u ovom akvarijumu nemam gde i tu ce ostati.Kardinali su prve ikrasice koje su se mrestile kod mene i zao mi je da ih izbacim a tu su godinama.
Aparatura za co2 je u planu,kao i mozda viseca MH rasveta al to tek kad bude lufta u budzetu za kulturu...

Pozdrav!

Ajde okaci neku sliku, da vidimo kako napreduje ! pozdrav :)