ajaksssov greben

Status
Not open for further replies.

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Bilo je nekih malenih tehnickih problema, pa sam eto tu da postavim slikice ovog akvarija u startu.

Akvarij je poprilicno jos mlad, ali kako se da vidjeti po slikama, kamenje je kvalitetno, pa se moze ocekivati dobar greben.
O tehnici, litrazi i ostatku, necu pisati

[Broken External Image]:http://img258.echo.cx/img258/8273/pict01969hn.jpg

[Broken External Image]:http://img242.echo.cx/img242/2762/pict01848fl.jpg


Ajakss, sada cu ti reci sto bih ja jos ucinila da je to moj akvarij
1. prije koralja stavila bih sitni pijesak (ako ga mozes nabaviti) dolje, ne treba ga biti previse, ali akvariji su uvelike ljepsi ako imaju pjescano dno-naravno, stvar mojeg ukusa, neki se i ne moraju s tim sloziti
2. ako uzmez sitan pijesak, radi higijene tog pijeska dobro je nabaviti kakvog Wachman gobia, rakove samce
3. Negdje poslije treceg mjeseca starosti, obavezno nabavi kakvog algojeda, tipa blenny algojed ili nekog tanga tipa zebrasome flavescenis jer bi nakon toga navala algi mogla (ne treba znaciti i da hoce) biti velika i nagrditi ce ti akvarij, ako nemas algojeda koji ce to lijepo drzati uredno.

Eto toliko od mene za pocetak, kako ces ga namjestiti, koje koralje, ribe, ostale organizme, odluka je na tebi....samo nemoj brzati i pokusavati spajati nespojivo, jer takve stvari u globalu lose zavrse :wink:
 
Lepo izgleda akvarijum samo ipak si mogla napisati Jasenka, koliko je litara akvarijum ili jos bolje njegove dimenzije (d x s x v) da bih imali predstavu o velicini prostora u njemu. :wink:
 
-->Fauna
to je ipak ajaksov akvarij, ve? ?e on postati generalije

Ina?e izgleda ludo, pozitivno ludo da ne bude zablude 8)
 
Ok. :wink: ... mislio sam da Jesenka zna te dimenzije ali vidim da je verovatno bio problem da Ajaksss postavi slike svog akvarijuma, sto je umesto njega ucinila Jasenka.

Pretpostavljam da ce te tehnicke detalje napisati Ajaksss...
 
Koliko mi je Ajaks objasnio, u akvarijumu je 20 Kg kamenja, pola je Live rock, pola je morsko kamenje sa suvog. sto se podloge tice, bice i toga, naravno i ona ce biti, kao sve ostalo Tropic Marin. Sve mi se cini da je neko poznat ovde umesao prste sa tom TM opremom :wink: .
 
Prvo da zahvalim Jasenki za pomoc oko postavljanje na ovu temu, kao i na Peca i ostali za savete, a najvise Tropic Marine-Boris koji je glavni i odgovorni krivac za pocetak mog drugog starta.Inace sve je nabavljeno od TM:So, Protein skimmer,RO i LR.Stize i Hydro Carbonate za podlogu.Aquarium je oko 220lit, Peca je pisao malo pre mene.Imao sam malo problema oko filtraciju.Nisam mogao da busim aquarium ali sam nekako uspeo.Uzeo sam (surface extractor skimmer)usisna cev da vuce gornji sloj vode.Vezana je sa Canisterom-RESUN 1500l/h.I jos jedna stvar koja me muci, a to mi mozete i vi pomoci.Savet ili ako neko ima na prodaju dobre pumpe za cirkulaciju vode....
 
Da proba konacno je uspela.Sada imam podlogu HC i ubacio sam neke stvarcice:rakove za alge,caulastrea,sarcphyton,rhodactis,parazonathus,fether duster.Za sada je sve uredu,parametre su super.
 

Attachments

  • pict0221.jpg
    pict0221.jpg
    48 KB · Pregleda: 108
  • pict0223.jpg
    pict0223.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 97
Nisam stavio sve slike zajedno :oops:
 

Attachments

  • pict0218.jpg
    pict0218.jpg
    35 KB · Pregleda: 91
  • pict0234.jpg
    pict0234.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 81
  • pict0236.jpg
    pict0236.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 83
oooo, pa ajakssss-prave koralje imas!
Predivna je ova Caulestrea, a ove zutulje-parazoanthusi-mrak
U svakom slucaju, akvarij si lijepo po?eo popunjavati,a i podloga, pijesak je dao svoj ?ar cijelom izgledu akvarija.
Mali samci-pravi tropski, nema se sto prigovoriti, super su

Koliko zasada vidim na prava si ih mjesta postavio, iako ne znam kako ti ide tok strujanja vode, pa samo pripazi da u Caulestreu ne puse prejako, jer bi ju to moglo iritirati
 
Tek sam sada vidjela i zuti sarcophyton, malo je jos skvrcen, ali ne zabrinjavaj se-znaju oni malo u startu biti tvrdoglavi, pa im treba i do nekoliko dana do prave velicine :wink:
-e, da i zuti Sarcophyton-to do sada nisam vidjela osim u nekim knjigama na slici, ovo je prvi koji vidim da ga netko ima
Imas dosta zutih koralja, zanimljivo, ja nemam niti jedan zuti :(
 
Eto, gledam i gledam i gledaaaaaam....

Ma sve 5, al moram ti bacit koju kritiku dobronamjernu narafski!!

Vidim da si krenuo radit "otok" aquascape sa ako mogu pridodat vrhunskim lLiveRock-om... sve ce to ljepo izgledat definitvno sam uvjeren u to, al mislim da ces u kasnijoj fazi imat problema sa tim aquascape-om, koji i nemora bit problem...
Ja osobno mislim da ce ti na kraju ponestat mjesta za sve te divne i krasne koralje koje ces jos htjet nadodat.
Moje skromno misljenje...

Stoi se tice nabavke koralja, mogu te pohvalit, odma u glavu sa caulestrama - zasto cekati, i ja bi to napravio!! 8) :lol: :wink:
zuti zoe, tj. parazoe su mrak, planiram ih isto nabavit za svoj akvarij... al nikak da dobijem fragic, ljudima tak sporo rastu, a navodno da su ko korov...

Zuti Sarcophyton je zbilja prvi koji sam ja vidio... iskreno, zivo me zanima kak ce izgledat kad naraste!
U svakom slucaju, velika pohvala s moje strane... jer cini mi se da ti je ovo prvi reef akvarij, a vec sad izgleda tako NEamaterski obavljen posao!

U svakom slu?aju bravo :!:
 
Ajaksss, sada ti je najbitnije da pazis na parametre i cim manje diras ili premijestas koralje, jer to im cesce smeta, pa im duze treba da se stabiliziraju i pocnu dobro rasti
-ne igraj se s filtracijom, kakvu si je slozio, pretpostavljam da ce biti dostatna i kvalitetna, mijenjaj ponesto vode, periodicno (svakih 2 tjedna po oko 10 % ili oko 5% svakih 7 dana...kako ti pase, ali izmjena mora je preporucljiva i korisna, jer samim time osvjezavas vec postojece more u akvariju i unosis potrebne trace elemente koji se nalaze u novo pripremljenom moru)

Koje ces ribice nabaviti?
 
Stina, inace sto se tice ovog komentara oko aquascapea, donekle si u pravu, ali i nisi 8)
-stvar je sljedeca, mnogi koralji koje kupis (ako ne i svi) dolaze na zivom kamenju i tako gradis i nadogradjujes greben
-druga je stavr ako se samo coras za fragove, pa uz frag ne dobijes nikakav kamen, onda se ne moze nadogradjivati i moras kupovati ili nabavljati novog zivog kamenja da bi imao mjesta za te nove fragove koralja u akvariju
 
O, ajaks kao nemas pojma kako se otvaraju teme i postaju slike a onda nemozes stat :lol:
Prelijepo ce to izgledati vidi se, ali se slazem sa stinom ja bi takodjer stavio dva otoka i u sredini prazno da imam tu litrazu (nazalost u mom malom nema mjesta za takve egzibicije) ali to je tvoja stvar

I da one zuti parazoanthusi su i meni zapeli za oko iako je opcenito izbor koralja za pohvalu
 
Status
Not open for further replies.