Akvaristicke radnje Budimpesta

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Ovih dana treba da putujem u Budimpestu pa bih voleo da posetim malo i akvaristicke radnje i mesta koja mi preporucite. Ako neko ima adresu, kontat ili sajt, molio bih ga da napise.
 
Strogo akvaristicka poseta:). Jedino ako kupim nesto od riba, moracu da kupim nesto da se carinici zalepe i ne trkeljisu mnogo.
 
Vratili se iz Madjarske. Moja ocekivanja ispuinjena u potpunosti i u akvarijumima se pracakaju nove ribe. Ima nesto slicno mom avataru ali o tome ovih dana kad sredim utiske i fotografije.
Da napomenem da veliku zahvalnost dugujem DRLESI koji je maestralno napravio plan puta tako da smo u danu obisli i videli mnogo.
 
Slike da vidimo pa ako se i nama svidi mozda i mi odemo da se potrosimo. To mnogi nebi razumeli, da neko predje velik put samo zbog par ribica.
 
Polazak je zakazan za 6.00 i nije bilo kasnjenja. Vlada, Sveta Hamovic i moja malenkost ukrcalo se u drumsku ladju i pravac Novi Sad po vodju puta Drlesu (Saleta). Kratka pauza na benzinskoj pumpi, da se natoci gorivo i popije kafa. Sale se javlja da je dosao do ulaska u Novi Sad i ceka na parkingu da ne gubimo vreme dok bi se probijali kroz grad. Upoznavanje sa Saletom (simpatican momak:) ) i polazak. Sale vadi papire sa planom puta i usmeno izlaze kakav je program spremio. Programiranje navigacije i simpatican malo metalni zenski glas nas obavestava koliko je kilometara do cilja. Prazan put i gas do daske.
Na granici zadrzavanje tek toliko da se kupi vinjeta za auto put kroz Madjarsku.
Menjamo plan i resavamo da prvo svratimo u Segedin u Tropus koji je Drlesa vec opisao na stranicama ovog sajta.
Stizemo oko 8,45 u Segedin, malo osvezenje i pravac Tropus.
U radnji trcanje do akvarijuma sa L ribama (poznat sam kao nepopravljivi zavisnik za L-ove) i sto se mene tice put je u potpunosti ispunio ocekivanja:

tropus Lovi.jpg
 
Mogao sam odmah da potovarim ovo stado i mirno se vratim u Bgd. Odlazak do drugog akvarijuma i tamo pronalazim jos ovih simpaticnih riba:

Tropus L 1.jpg
 

Attachments

  • Tropus L.jpg
    Tropus L.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 13
Problem je sto Tropus radi onako evropski od 9 do 17h sto nama nije dovoljno da stignemo da se vratimo iz Budimpeste i pokupimo ovo blago.
Na scenu stupa Sale i pravi dogovor sa vlasnikom da dodje i otvori nam radnju u bilo koje doba kad se budemo vracali.
Pravac Budimpesta ali o tome sutra.
 
Put za Budimpestu.
Svi smo nestrpljivi i jedva cekamo da vidimo sta nas jos ocekuje. Na periferiji stizemo pred Galapagos ZOO.
Galapagos ZOO.jpg
Ispred ulaza kontejneri sa Koi saranima, pokriveni pletenom zicom i obezbedjeni katancima. Zgodno, jer bi unutra zauzeli previse mesta. U radnji nista specijalno sem nesto lepih ksifoa. Vlada koji je veliki fan zivorotki sprema se da ih kupi ali konzilijum srpskih akvarista zakljucuje da ribe nisu zdrave. Primetna je bakterioloska infekcija tako da odustaje od kupovine.
Na centralnom mestu nalazi se ogromna kornjaca, valjda sa Galapagosa ali na zalost iznad je natpis da nije dozvoljeno slikanje sa blicem. Kako je ovaj moj aparat kompletan idiot, odustajem od slikanja. Cini mi se da je Sale napravio par snimaka telefonom pa ako su uspeli bilo bi lepo da ih doda.
Krecemo dalje ka sledecoj radnji na periferiji Budimpeste.
 
Navigacija nas vodi uskim ulicicama nekima i bez asfalta i dolazimo do potoka i kaze da smo tu. Posle par bezuspesnih krugova bili smo radi da odustanemo ali Vlada je uporan i nece da odustane. Vidimo coveka kako ulazi u kombi i pitamp ga za ulicu. On kaze da to na madjarskom znaci potok. Krecemo dalje ali posle par minuta stize nas isti covek kombijem i kaze Folow me. Vidimo da drzi mobilni u rukama i da je nekog zvao da pita. Vodi nas i stizemo na odrediste.
Dobrih ljudi ima svuda na svetu.
Radnja nevelika i iskljucivo se bavi morskom akvaristikom i puna je ko cep. Aparat mi je ostao u kolima tako da nazalost nema fotki ali mozda je Sale slikao, videcemo.
Ima fragmenata korala desetine vrsta, riba, a i tehnike. Dobar deo akvarijuma je povezan na centralnu filtraciju, prisutan je ogroman kalcijum reaktor, skimer i UV lampa od 1.2 metra.
Sale koji je morski do koske kupuje korale, a nasao je i lepak tako da mislim da je prezadovoljan.