Alo narode ! PROBUDITE se!!

octopus

Member
26 Oktobar 2004
240
0
16
Beograd
www.akvaristika.org.yu
Vidim da ste se malo uspavali. Zadnjih dana sve manje poruka ....
Svi vecinom sedite na Chatu a postujete sve redje! Ajde lepo svi se malo prodrmajte i provrednite.
Ne shvatite me pogreno. (ja samo elim da ovaj forum ide napred ,ne kritikujem vas ) Ajde budite vredni i svako nek pokrene neku novu temu danas.Pa ima jos mnogo toga to vas verovatno zanima a ta do sada nismo obradili.

ps.ne uzmite mi ovo za zlo vec shvatite kao najbolju nameru.
 
Niko ti ne zamera Octpuse , slazem se sa tobom da bi trebali svi biti aktivniji. Ja sam uvek za to i spreman za nove teme. :wink:

Samo imam utisak da ovde ljudi nekako se tesko odlucuju da postave neko pitanje i da otvaruju nove teme. :? Mozda razlog lezi u tome kada se samo pogleda lista clanova , tu je veoma malo neiskusnih akvarista .
 
Ja postam koliko znam, a u slatku vodu...a ne, nju blago zaobilazim, nisam tu vie kompetentna :D
A to se tice morske, uh, uh, mogu jedino pisati o tome kako mi xenije brzo rastu pa ih cupam, ili kako mi svi ostali koralji super rastu, pa nemam problema i kako mi sve ribice fino izgledaju i normalno se ponaaju...mislim da to nije ba neto zanimljivo :roll:
...nije da se ja bunim radi toga, meni super :D
 
Fauna je potpuno u pravu.

Posto sam ja od tih koji su u manjini, a citajuci vase diskusije, mislim da bi sve sto bih ja postavila kao temu ili pitanje bilo smesno.
Za one koji su ovde i koji se akvaristikom bave mnogo godina.

Ovaj sajt nije mesto gde bi pocetnici mogli naci sebe, sa brdom glupih pitanja. Ona jesu glupa gledano sa vase strane, ali njima su bitna za sticanje nekog samopouzdanja.

Nemojte mi zameriti, ali to je samo moje misljenje. Ovde se moze mnogo nauciti, ali je sve to otislo mnogo dalje no sto su pocetnicke trzavice i problemi.

Pozdrav. Mirka.
 
Ne postoji glupo pitanje, samo glup odgovor.

Ovim receno, Mirka skupi hrabrosti i pitaj...
Bog zna kakva su moja pitanja bila dok nisam povezao neke stvari... a u ostalom, neznam ja sve, stog se u neke stvari uopce ne mjeam...
Azija npr. :lol:
ETO! :wink:
 
Mirka, nema beda, ako pita, pa svi koji znaju ce ti, a i drugima poput tebe pomoci! Nitko se od nas nije rodio pametan i znao bez ikakve pomoci i pitanja sloiti i odrati akvarij, pa bilo kojeg tipa on bio!
Ja bih voljela kada bih imala pitanja...pa kada sam pocinjala s morskim, samo pogedaj koliko ima mojih pitanja ko pocetnica i nije me bilo sram pitati, jer sam znala da cu tako nauciti to mi je potrebno.
 
Mirka kao to rece i Stina nema glupih pitanja, vec samo glupih odgovora. Licno mislim da ovde nece dobiti glupe odgovore. ovo je idealno mesto da se neto nauci od iskusnijih.
Ni ja se ne mogu pohvaliti nekim akavaristickim staom, ali se trudim da i ja pokrenem neku temu koja me zanima. Svako ce dati svoj prilog u vidu saveta i odgovora i zato bez stida. Pitaj sve to te interesuje, jer ako ne pita nece ni znati.
 
Ja sve to znam, i znam ko je ko ovde. Samo kazem da ima jos nekih kao sto sam ja, ali da ovakav sastav i struktura mogu samo vise da zbune i uplase.

A iskusna gospoda neka preuzmu inicijativu, narocito onaj ko je pokrenuo temu :wink:

Pozdrav. Mirka
 
Bice Mirka inicijativa(od iskusne gospode koju pominjes pa i mene licno) u ovoj godini i vise no sto mozes zamisliti,kako ovde tako i na jos nekim mestima :wink:

Samo sam hteo malo da vas probudim nista vise.
 
Kada chat jos nije bio postavljen ovde se malo diskutovalo o tome. Tada sam i rekao da ce da se desavaju bas takve stvari koje se sada desavaju. Ljudi odu na chat pa diskutuju i o tememe koje bi bile dobrodosle i za druge kao dobra pomoc.
Ja ni tada a evo ni sada nisam bas veliki pristalica chat-a pogotovo ne chat-ova ovakvog tipa koji su vezani za databazu. Mislm da je vreme da se razmisli o IRC-u pa ko zeli neka chat-a na pravom IRC-u.
Zahvaljujuci chat-u nedeljni sirovi logo mi je oko 60 Mb pa sada vidite kako to ide. Kada bude vise korisnika onda ce da bude i veci.

To i ne bi bilo problem da se ostavi po neka poruka i u forumu. Ovako deluje prazan mada mnogi dolaze.

Vreme ce da pokaze sta i kako da se radi.
 
Chat ima svoje dobre i lose strane. Dobro je sto se na chatu za kratko vreme razmene informacije, padnu dogovori itd., ali nije dobro kad korisnici na chatu provedu pola dana i dangube umesto da urade nesto korisno za forum. Sve je po meni stvar samokontrole pa hajde malo manje chatujte a vise postujte inace kako stvari stoje ostaste bez chata kad Bobanu dosadi letargija na forumu(ovo zadnje je sala naravno)

Vidis bobane zato ja volim da se kad si u forumu vidi shout box, pa ako si nekome hitno potreban to primetis na vreme a ne kad taj neko ode , jer si pisao u forumu nesto.
 
Octo, dobro si rekao da chat ima i dobre i loe strane. Poto je forum za pisanje ozbiljnih tema i stavljanje fotografija, chat je ovde za mane ozbiljne stvari - vie druenje i naravno neka akvaristicka pitanja i savete. Tebe, kao ni bilo koga drugog (kao ni mene) ne treba da zanima koliko ko vremen provodi na chatu, ni da li dangubi ili neto radi. Jedini koga to moe da brine je Boban, iskljucivo zbog gore pomenute stvari - prostora koji chat "pojede". Onog momenta kad to postane opterecenje, Boban ce uraditi ono ta se mora. Do tad chat je chat, sa svojom funkcijom. Glavni problem je u nepisanju u forumu, a ne pisanje po chatu. A dacu vam i jedan lep primer vezan za chat: Zozo je pre neki dan na chatu spomenuo novi akvarijum i Jasenka mu je savetovala da otvori novu temu o tome, to je on i ucinio. Eto, prica na chatu je dovela do novog posta u forumu. :wink:
 
Bobane,
mislim da je problem i u tome kako si zamislio ovaj sajt. Ako je to mesto okupljanja "eksperata", i ako zelis odrzati taj nivo, onda ne mozes ocekivati neko veliko mesanje neiskusnih.
Citajuci vase diskusije ne mogu naci prostora da postavim neko pitanje ,da kazem sa nekih nizih nivoa. Jer jednstavno nema mesta za to.
A u diskusijama iskusnih, naravno, moze doci i do zasicenja, stagnacije interesovanja, i na kraju ce se svesti na brojanje tackica na ribicama. Da li u diskusiji o brojnim vrstama, podvrstama, tendencijama savremene akvaristike jedan pocetnik, ili manje iskusan hobista, moze naci odgovore ili otvoriti temu tipa "imam par gupi ribica a mislim da se cudno ponasaju....." Naravno, recicete, pa zasto ne bi moglo? Ali gledajuci s druge strane, da li ce se takav obican "smrtnik"odluciti na tako nesto.
Pretpostavljam kakve ce biti vase reakcije na ovaj tekst. Ja samo smatram ka kvantitet i kvalitet postova ne mogu ici zajedno. Nesto od toga ce bi na gubitku.
Nisam znala da je chat jedno veliko opterecenje za Bobana. Da, moze posluziti za, kako Peca kaze, manje ozbiljne stvari, mada ponekad ta neozbiljnost prelazi neke granice .....
Pozdrav. Mirka.
 
Eto Mirka, ja te razumijem i ima smisla to to govori...

Ja iskreno kaem da sam aktivan na ovom sajtu samo radi dobre diskusije koja se zna desit u vezi nekih riba...
Vjerojatno je tebi i drugima dosadno ono sto je meni i nekima zanimljivo...

Ali, grijei u jednoj stvari... u formiranju sajta...
Sajt trenutacno izgleda kao okupljlalite naprednijih akvarista samo zato to mi, da bi ga odrali ivim i zanimljivim, otvaramo teme i kao takvi ulazimo to dublje u diskusiju...
...kada bi vie pocetnici otvarali teme(a ne otvaraju ih naalost!!!), orijentacija sajta bi bila kompletno drugacija...
Eto u tome je stvar, nadam se da ce svima bit ugodno ko i meni i da ce svatko imat neto za pronac na ovom forumu...
pozdraf
 
Naravno, da nam nije ugodno ne bi se motali ovde :lol:

Stina, vase diskusije su sve drugo osim da su dosadne, ali citajuci tako nesto uplasim se svog neznanja :shock:

ili vaseg znanja 8)

Pozdrav. Mirka.
 
Evo vidis Mirka, Stina je bas pogodio kako treba. Orjentacija ce biti takva u kome pravcu je usmere korisnici. U svemu tome je bitno da ima mesta za sve. Sticajem okolnosti ovde se diskutuje o nekim stvarima koje su pomalo i van akvaristike jer je to ocito nama interesantno. To sigurno ne znaci da mi ne bi pricali i o drugim stvarima.

Nije ovde nista zamisljeno kao neki visi nivo akvaristike vec kao akvaristika i tu nema nikakvog ogranicenja. Teme koje postavljamo deluju komplikovano ali ja ne vidim kako mogu da postavim pitanje o lecenju belih tackica a da me momci koji su okolo ne uhvate u masinu jer bi to ocito izgledalo kao neka zezancija. Ako takvu temu otvori neko kome je to problem onda to stvarno niko nece da uzme za zlo vec ce da se potrudi da odgovori kako treba.

Mislim da je sustina jasna i samo treba da se opustimo a znanje ce da se stice vremenom.
 
Ja sam se probudila, a vi? :wink:
...i izbjegavam chat do daljnjega (barem u svrhu da cu tamo pitati ako me to zanima, umjesto da postavljam teme na forumu), elim na forumu vidjeti kvalitetne clanke, posebno u morskoj di su svi zaspali :x
...elim jo uciti, dajte mi znanja :D
 
Uh, Okto kad bih mogla da ti verujem.... 8)

Salu na stranu, ajd da vidimo sta moze jedan amater uz profesionalce vaseg tipa :shock:

Pozdrav. Amater.
 
Mirka uz ljude koji znaju i ti moe neto da nauci. Svi koji su eljni znanja uce od onih koji to znanje poseduju. Tvoje pitanje ako je njima i smeno to ti nece reci i pomocice ti na pravi nacin, jer znaju da ako tebi pomognu, pomoci ce i drugima koji ce neto posle nauciti od tebe, a time i pomoci da se akvaristika proiri.
Nije sramota pitati neto ako ne zna, niko se naucen nije rodio.