Asteroid

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo konacno sam prikupio zvanicne i precizne informacije o asteroidu koji putuje ka zemlji i koji moze da udari u zemlju. Znaci ne radi se kako sam vec naveo (u temi o cunamiju ) o meteoritu ili kometi, vec o asteroidu "2004MN4" koji bi mozda mogao da udari 13. (petak!) aprila 2029.godine.

Sto je jos manje utesno najnovija posmatranja tokom bozicnih praznika ukazuju na jos vecu verovatnocu udara sa 1:300 na 1: 43 ! :cry:

Da ja ne bih o tome pisao puno, procitajte sami Link
 
Fauna, zasto si tako kataklizmicno raspolozen? Od svih podataka koji postoje izneses nam najgore i teras na razmisljanje. I, pomalo na zabrinutost.

Gde da se okrenemo, neke pretnje prirdnih katastrofa. Danas novine pune vesti o super vulkanu u SAD u Jeloustonskom parku. Ovde citam o kometi, bio cunami talas, prete zemljotresi....

Pitam se samo sta mi preostje. a norocito onima koji tek dolaze....

Ipak da ne duzim, zasto ovu temu ne iskoristimo da pisemo o necemu lepom, smesnom, glupom.....

Mirka :?
 
Prvo,... Mirka, ovo je forum Off topics gde se moze pisati sve sto smatramo da je zanimljivo i gde mozemo da se skrenemo paznju na takve teme.

Drugo, ovo sam namerno postavio i smatram da ne treba kao noj zavlaciti glavu u pesak, pred nekom opasnoscu koja izgleda za nas neresiv problem. Ipak jos uvek nase sanse su velike da se to ne dogodi (jednom da udari ili 43 puta da promasi) i jos uvek imamo relativno dosta vremena da se bar zapitamo da li treba toliki silni novac trositi na naoruzavanje ili ga preusmeriti na neku mogucnost da se ti mocni projektili usavrse i usmere ka tom asteroidu. Ostalo je jos 24 godine do tog 13. petka, to je period ipak dug za neka nova tenoloska usavrsavanja i mogucnosti da se bar koliko toliko nesto ucini. Ako mi obicni ljudi ne zapocnemo kampanju na vreme od toga nece biti nista a ako budemo jos zavlacili "glave u pesak" (kao ti Mirka) nasa deca ima da nas proklinju za takav postupak ako se ne daj Boze desi tako nesto.

Eto primer za ovaj cunami, koji je zadesio te jugoistocne zemlje potpuno nespremne . Da su imali te potrebne aparate za registrovanje takvih zemljotresa, to se ne bi tako zavrsilo sa tolikim brojem zrtava. Tako isto za ovaj asteroid ako svi mi zajedno budemo vrsili pritisak na zemlje koje su velike sile i ako se malo bolje informisu o ovome slucaju oni koji leze na milijardama dolara , sigurno ce biti nekih rezultata i sansi da se ovo izbegne...u to sam ubedjen. Pogledaj malo druge SAT TV stanice kako o tome izvestavaju ni malo ne stede svoje gledaoce , bas naprotiv.
 
Jako mi je zao sto mislis da je ovakav moj stav zavlacenje glave u pesak. Svega sam ja svesna, i vise nego sto mozes da pretpostavis.

Bas iz tog razloga je i bilo moje pitanje-zasto ovo mesto ne iskoristimo da pisemo o necemu lepsem ,sto takodje cini zivot?
Ako se moj stav smatra za pogesan, naravno moze se zaobici i zanemariti.

Pozdrav Mirka