atman kanister EF 4

draganlav

Member
28 Januar 2006
60
0
6
beograd
Evo posto je fauna voleo da vidi moj novi kanister filter atman EF 4 koji je zamena za model at 3338 postavio sam nekoliko slicica.Po meni ovaj filter nista ne zaostaje po drugim poznatijim firmama kako po dizajnu tako i po kvalitetu.Protok mu je 1200l/h,a sa svim punjenjima 900l/h sto pise i na njemu samom.Takode moze da izbaci vodu do visine od 2,2metara sto je bas impozantno.
 
Iz godine u godinu, Atman munjevito napreduje ne samo sa dizajnom, vec i kavlitetom. Iako se na fotkama ne moze proceniti i testirati proizvod, ali se moze pretpostaviti i verovati procenama draganlav-a.
Ne znam koliko je vremenski dugo kod tebe ovaj fiter, jer jedino posle duzeg vremenskog perioda mozemo da dajemo konacnu ocenu nekog tehnickog proizvoda . Nadam se da ce i tada tvoje zadovoljstvo biti veliko, kao sto je sada na pocetku. :wink:
 
atman kanister

Tek sam ga kupio i jos ga nisam ni montirao ali ovako na izgled i po kvalitetu plastike koji se oseti pod rukom mislim da ce raditi posao kako treba a i nisam ga mnogo platio 72e sa svim sto ide uz njega,perlon vatom,sunderom i keramickim valjcima.Tako da mislim da vredi svaku paru. :lol:Samo jos da dodam da i nije mogao dugo da bude kod mene s obzirom da je ovaj model tek izasao u prodaju vrlo skoro.
 
Da iskoristim ovu temu ..
Koliko sam pohvatao sve modele atmanovih kanistera .. ni 333x ni EF serija nema
ugrađen grejač u kanisteru ?

Švrljajući po netu zapazio sam i da još par članova foruma koristi EF4 ..
pa me interesuje koliki je najmanji protok .. tj. da li kanister ima regulaciju protoka ?
Gledam slike .. ali nikako da zapazim detalje na filterima.

Meni bi po protoku odgovarao i EF1 (3335) za akvarijum oko 80 litara,
ali bih uzeo EF4 za veći akvarijum koji će doći do kraja godine .. bar se nadam .. ;)

Setih se još jednog pitanja ..
Da li kanister mora da se drži uspravno ili bi mogao i horizontalno ?
 
Serije 333. se vise ne uvoze, da li se jos prave nemam pojma. Uvozi se serija EF. Tako je barem kod uvoznika od koga se ja snabdevam. Kanisteri nemaju integrisane grejace.

Sto se tice protoka na EF4 postoji regulator i mislim da se smanjuje na 400l/h. To opet treba uzeti sa rezervom jer taj protok zavisi i od toga na kojoj visinskoj razlici postavis tvoj kanister. Sigurno ce vise vode izbacivati ako je pored akvarijuma nego ako je metar ispod akvarijuma, pri istoj regulaciji. Jednom drugaru sam dobavio kanister EF4 koji je isti montirao na aq od 90l i posto je izlaz vode na sprej bar, deluje mi da je sve to OK. EF1 je postavio na akvarijum od 40l i isto tako deluje OK kada se smanji protok.
 
Zahvaljujem na odgovoru.
U svim tekstovima što domaćih što stranih foruma samo se pominje maksimalan protok,
što u pozitivnom što u negativnom smislu. Ali nigde i mogućnost smanjenja protoka.
Sad mi je lakše .. pošto sam svakako odlučio da ide EF4 .. :)

To je kod mene sve improvizacija do konačnog rešenja ali 'glava' filtera će biti nešto malo
ispod dna akvarijuma tako da verujem da će sprejbar da odradi svoje uz možda male intervencije.

Kad budem pazario EF4, pašće i neki kraći opis sa sve slikama ..
možda nekome zatreba. ;)