Badis Badis

drlessa

Member
12 Oktobar 2009
209
5
18
Novi Sad
www.xtremeaquaristika.blogspot.com
Ekipa, imam jedno pitanje. Imam ponudu da pazarim gore navedenu ribu, veličina oko 3cm, zdrave su, prošle su karantin.

O ovoj ribi znam sledeće:
- mirna riba i voli iste ili slične sustanare,
- voli mirnu vodu,
- mužjak ima lepše boje od ženke (maltene standardno),
- temperatura vode cca 23 C,
- ne zahteva velik akvarijum...

E sad, oko hranjenja sam malo u dilemi, negde čitam piše jede sve što joj se da, negde piše samo živu hranu...

Da li neko od Vas može da mi predstavi svoje iskustvo sa ovom ribom ili da me posavetuje ako ima neku informaciju više?

Unapred hvala
 
E, pa dobro si me podsetio na ovu ribu. Ja sam svojevremeno hteo i mogao da nabavim, ali je pukla guma :fauna: Riba ima dobro ime, eeeej covece Badis Badis: Koje ribe drzite ? -Badise Badise, Cuo sam vas i prvi put i to, razumes, brate Saleee ????

Nabavi, pozdrav.
 
Imao sam ih pre dvadesetak godina, a od tada ih nisam ni video. Neki osnovni podaci su da potice iz Azije (Indija, Pakistan, Nepal), raste do 7 cm. Muzjak je jace obojen od zenke i peraja su mu obojena dok su kod zenke prozracna.Teritorijalna je riba i moze biti problema sa ribama koje se krecu pri dnu. Trazi dobro ubiljen akvarijum sa korenjem i dosta mesta za sakrivanje. Pozeljan je sitan pesak u kome muzjak cesto pravi jamice za sakrivanje. Ne voli jako svetlo i odgovara mu polumrak.Dok sam ih imao ne secam se da sam imao problema sa ishranom suvom hranom. Mozda nije lose da vidis tamo gde mislis da ih kupis, cime ga hrane i da li uopste uzima hranu. S obzirom na velicinu ribe mislim da je minimum za akvarijum nekih 50-60 litara.Bolje se oseca u mekoj vodi ph izmedju 5 i 6 temperature 24-26C.
 
Badis Badis: Koje ribe drzite ? -Badise Badise, Cuo sam vas i prvi put i to, razumes, brate Saleee ????

Ma drzim Badis Badis Badis, cuo sam vas sva TRI puta!
 
Istina brate Coa, istina...badis badis... Čak sam pročitao da je puno ime ribe Badis Badis Badis...tri puta badis!!!! (možda sam utripovao)

Sviđa mi se kako izgleda, liči mi na patuljaste amere...

Da to je ta riba...samo...nije baš tako napucana kao ta tu.

Možda je razlog tome to što je sa nekim barbusima i nekim ribama kojima ne znam ni ime u zajedničkom akvarijumu...

A sto se tiče boja, navodno menja boje zavisno od raspoloženja...e sad iz plavo zelene u crvenu...čisto sumnjam, al ko zna...

Hvala na info, i oko "smeštaja i oko hrane. Malo sam slab sa biljkama, al ajde, snaci cu se nekako.

Odoh sutra ponovo da ih vidim, pa ako su ok, dobro ću da ih posmatram pa šta skontam, skontam, pazariću...

Cccc...odo ja u druge vode....

e crni Aleksandre Petroviću...šta će ti ciklidi reći na ovo... :oops:
 
NS je veoma slab sa shopovima. Rad sam da te provedem kroz "najopremljenije" ako si raspoložen, na raspolaganju sam po dogovoru.

A što se tiče adresa, znam da objasnim gde su, al tačne adrese...

Videću da saznam sutra pa javljam, a moja ponuda stoji :D
 
Ime joj je Badis badis :)

Ja trenutno imam u akvarijumu Dario dario koja je u sustini slicn badisu. Dario dario je do skoro bio Badis dario. Imam ih nekoliko komada a na poslu oko stotinak.



Da te nebunim imao sam i badis-e, nije to nista posebno. Da su probirljivi sa ishranom to je tacno ali i da jedu sve kada se priviknu i to je tacno. Samo strpljenje i sve ve doci na svoje mesto.
 
Pazario sam ih!

Uzeo sam, ajd da se tako izrazim, dva para, dva mužjaka i dve ženkice. Baš se vidi razlika između polova.

Da budem iskren, ove ribe su stigle u NS pre jedno...mesec i po, dva. Svidele mi se, proverio sam na netu informacije o njima, pročitao da su izbirljivi sa hranom, odlučio da sačekam da vidim kako su se snašle u toj prodavnici pa tek kad sam video da su se mužjaci "napucali" bojom i kada sam video da bez problema uzimaju hranu koju im daju, odlučio sam se da ozbiljnije razmislim o kupovini i da vas ovde pitam za mišljenje i info o ovim ribama.

Smestio sam ih u jedan akvaijumčić u kom proučvam i mrestim svoje školjkaše. Kako sam prestao sa tim (sve vrste koje imam sam proučio i izmrestio makar 2 puta) imam tu mesta za njih a u tom akvarijumu imam neke "pečinice" (hand made pozadina od stiropora sa rupicama) koje, koliko vidim, im se sviđaju, zavlače se u njih, tu se motaju...

Šta da radim, nemam biljke da im ponudim pa sam se eto snašao ovako,da imaju neki osećaj sigurnosti...

Što se tiče temperature vode, tu je voda na 25, nije baš nešto preterno meka, ali u prodavnici u kojoj su bili do sada su imali istu vodu, česmušu. Tako je za sada, kasnije ćemo već videti...
 
Pozz drlessa
pa i nisi se mnogo udaljio od ciklida. Badisi izgledom i ponasanjem toliko lice na ciklide da su mnogi (ukljucujuci i mene :oops:) mislili da i jesu ciklidi.
Meni se vise svidja sareniji rodjak Dario dario ali se , po podacima sa neta, tesko navikava na suvu hranu.
 
Da, video sam i tu ribu, ali sam zapravo procitao da se obe vreste tesko navikavaju na suvu hranu, koliko vidim, malozezaju,ali mislim da sam video da svi uzimaju hranu...dugo je posmatraju, ali kda dovoljno omeksa pojedu je...

Sto jes,jes...isti su kao americki patuljci...extra su lepi!!

Ako nekome treba ova riba, recite da Vam je nabavim i dostavim.