Barbus Titteya (Cherry Barb)

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
5ce0dfbe0e286751a362dbf4f5e34afb.jpg

Evo jedne ikraice koja je naalost odravana na ivotu samo u akvarijima...
Naime ova ljepa riba je izumrla u prirodi i za sada je se moe naci samo u naim malim zatvorenim dijelovima prirode...
Cherry barb je za razliku od vecine ostalih barbusa totalno suprotnog karaktera...
Izuzetno miroljubiva ribica pogodna za zajednicki akvarij koja ce vas oraspoloiti svojom crvenkasto-rozom bojom...
Mujaci su naime crveno-rozi, dok enke su vie narandaste i krasi ih crta du tijela...
Prihavacaju gotovo svaku hranu, to je i normalno s obziom da je to u doslovnom smislu akvarijska ribica...
Mrijest je vrlo jednostavan, kao i kod vecine drugih " lakih" ikraica...
Uglavnom cherry barb je riba sredine ali vie vremena provodi u "istraivanju" po vaem tanku nego to se zadrava po sredini...
Jedan veliki plus sa moje strane za "Trenja barbuse" :lol:

P.S. slika je uzeta sa interneta(Aquaworld) jel nisam uspio svoje doma sliknut zbog neprestanog jurcanja...
oni koji su pokuali ce shvatit :wink:
 
Imao sam ove barbuse "tresnice" kako ih ti Stna nazivas :D Tacno je sve kako si napisao , takve osobine su pokazivale i kod mene u mojim akvarijumima.
Imaju sirok raspon pH i dH tako da su veoma pogodne za sve vode. Kao sto si naveo miroljubive su i mogu se drzati sa vecinom razlicitih vrsta riba.
 
evo nesto iz mog akvarija ... ulovio sam samo tri decka
 

Attachments

  • p1010024.jpg
    p1010024.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 407
Chubby, dobra ti je fotografija. Samo hoces mi reci koja ti je ono vrsta ribe u levom donjem uglu ? Lici mi na suncanog karasa iz nasih voda :?:
 
jaoooo ... sad bi se ja igrao pogadanja ... al necu, to je makropoda .. opercularis, cekam concolore, jedna posiljka mi je pobjegla pa sad moram sigurno ubost par komada
 
riciju mos dobit, a paprat sam uzeo od vedrana. trebam se nac s vukyem pa da razmjenimo crve i bilje
 
Moze Cherry da se lepo slika ako se radi sa malo strpljenja. Evo jedne slicice samo sto boje nisu bas najbolje jer je osvetljenje lose za slikanje. To je iz radnog akvarijuma. Ovaj gornji je uleteo u kadar pa mu faca nije bas najjasnija jer je fokus na glavi donje ribe a sve je slikano sa oko 10 cm razdaljine.

Uz bolje osvetljenje slike bi bile ok.

DSC05350.jpg
 
Bobane, svaka cast za snimke. :) Iskreno da kazem,veoma profesionalno uradjen snimak.

Ali ja uvek nesto volim da dopunim ili sugerisem zato nemojte mi zameriti :wink: sto cu ovo reci. :D
Mislim da bi snimci jos bolji bili ako bi Bobane imao crnu pozadinu a ne plavu . Sa crnom pozadinom snimci deluju jos bolje i efektnije. Sa crnom pozadinom fotografisana riba se gubi u prostoru i daje svakome na volju da fotografiju dozivljava na svoj nacin.
 
He he ..kako je ovo krenulo ,..postace kao neko takmicenje za najbolje uradjenu fotografiju "tresnjice" :D

Chubby, odlicna je fotografija sto se tice pozadine i polozaja ribe, samo mogla je malo ostrija da bude u odnosu na zumiranu ribu. :wink:

(... Ala i ja zanovetam :lol: )
 
cekajte, kaj se slike mogu editirat u photoshopu??? :twisted:
chubby nemoj mi se hvalit sa dobrom slikom kad vidim da si ga izrezo iz prijanje slike!!! e frajeru :twisted:
hahahhahaha :lol:
 
cekajte, kaj se slike mogu editirat u photoshopu??? :twisted:
chubby nemoj mi se hvalit sa dobrom slikom kad vidim da si ga izrezo iz prijanje slike!!! e frajeru :twisted:
hahahhahaha :lol:
 
izrezao je jesam i to je ok i nista drugo nisam radio na njoj, fotic je 5 megapixela tako da je ovo jos risajz na 50%.
sta se bunis?