Black molly

Pre svega dobrodosla Jelena.Tvoj post sam premestio u temu Slatkovodna akvaristika, jer moli je pre svega riba slatkih voda ili da budem precizniji riba slankastih voda. Nemoj to da te zabrinjava opisi malo svoj akvarijum pa i ako pogresis mesto teme lako cemo ispraviti.
Odgovor na tvoje pitanje bi bio da Moli zavisno od uzrasta moze imati i osamdesetak malih. Ova kolicina vazi za potpuno odrasle ribe koje su cuvane u dobrim uslovima. Inace u pocetku dok su jos mlade dobro je ako imaju 20-30 mladih.
 
  • Like
Reactions: Jelena Lazovic
Hvala.U akvarijumu imam dve biljke,filter,pumpu,grejac cu uskoro kupiti jer je temperatura 24,zamak,4 skoljke.Unutra je devet ribica.Dva mollija,dve gupike,dve platike i jos neke dve narandzaste.Danas sam u akvariumu nasla jos 1 ribicu.Mislim da je od gupika.Hranim ih 1 dnevno u periodu od 08:00 do 14:00.Zenka mollia me zabrinjava.Ima stomak,smorena je itd.Sta da radim s njom.Doduse mnogo jede.Ali izgleda ok
 
Sa kojim ribama se slazu molly? ja sam dodala dve molly kod japankica i jedna je black ,ona je mirna a ovaj drugi je zuti muzjak i ide i spopada ostale japankice? Jel mogu tako da zive zajedno,oce se smiriti ili da ga vadim odatle?
 
Uglavnom toplovodne ribe ne miješamo sa hladnovodnim ribama, a japanke su hladnovodne ribe. Japankice puštaju neku sluz iz sebe što opet ne odgovara tvojim mollijima. Uglavnom japanke se drže sa japankama, a molliji sa svim ostalim živorotkama. Opet živorotke kao i molliji mogu sa određenim vrstama iz reda toplovodnih riba.
Razlog agresivnosti tvog mollija prema japankama meni je nepoznat. Sve je to ponekad do karaktera samih riba.
Zavisi kad si ih sastavila. Nekad ribe napadaju jedne drugu tek da pokažu ko je gazda u akvarijumu.
 
u akvarijumu ima 3 japankice i 2 molly... grejac nemam jer su mi rekli da japanke mogu i bez grejaca jer su hladnovodne al ne znam hoce li ove dve opstati u tim uslovima. Danas sam ih stavila pa je moguce da je zato poludeo malo ovaj zuti moly , ponasa se kao da je nadrogiran,samo zuji po akvarijumu trista na sat :)
 
Molly ribe zive u toploj vodi i sada kada je leto sve je ok ali kada dodje zima onda im treba grejac.
Normalno je da se riba malo cudnije ponasa kada promeni sredinu ali vrlo brzo se naviknu i sve ide po starom.
 
Jooooooj vise ne znam sta da radim s njima, bila sam na odmoru 10ak dana i ostavila sma ih mojima na cuvanje,kad sam se vratila voda je bila mnogo prljava i ceo akvarium, uzela sam juce da ga ocistim i da stavim drugu vodu i juce je uginula jedna japankica,a jutros i crna molly koja (koja je bila trudna koliko sam mogla da primetim) i sad su mi ostale samo dve ribice,jedna japankica i jedan molly muzijak,ne znam sta da radim da mi ne uginu tako brzo :(
 
Da bi ribe lepo i dugo zivele potrebno je u akvarijumu obezbediti dobre uslove. Kad ovo kazem mislim na bistru vodu odgovarajuce temperature. Ocito su tvoji malo vise hranili ribe i tako doveli do toga da ga zateknes u takvom stanju. Znaci umereno hranjenje, bistra voda i odgovarajuca temperatura i trebalobi da sve bude u redu.
 
Ja vodim racuna da im bude sve kako treba al izgleda da ne umem, ne znam koje su najnezahtevnije ribice da njih uzmem onda a da mi ne uginu tako brzo. Grejac nemam al izgleda da im ove vrucine ne odgovaraju,i ova jedna japanka sto je ostala zabila se iza kamena i ne izlazi tako da ce i verovatno ona da ode dok mi ne ostane prazan akvarijum pa da krenem sve ispocetka i da kupujem nove ribe...