Bolest Japanki

Maida

New Member
24 Oktobar 2017
18
0
1
35
Otvorih novu temu mozda cu brze dobiti odgovor. Odjednom se okrenula i tako stoji vec sat vremena. Izdvojila sam je
Sta da radim?

20171124_163020.jpg
 
Last edited by a moderator:
Tesko je tu presuditi, mozda je riba i bolesna mada tako ponasanje je vrlo uobicajen za te Fantail zlatne ribe. One jednostavno nemaju oblik tela kako bi trebalo da imaju pa se tako muce.

Druga stvar bi mogla da bude trovanje. Vidis ta preostala hrana po posudi ne ide ti u prilog pogotovo sto mi to izgleda kao staklena kugla a mi akvaristi se bas protivimo tim kuglama.
 
Tesko je tu presuditi, mozda je riba i bolesna mada tako ponasanje je vrlo uobicajen za te Fantail zlatne ribe. One jednostavno nemaju oblik tela kako bi trebalo da imaju pa se tako muce.

Druga stvar bi mogla da bude trovanje. Vidis ta preostala hrana po posudi ne ide ti u prilog pogotovo sto mi to izgleda kao staklena kugla a mi akvaristi se bas protivimo tim kuglama.[/QUOTE
 
Uginula je 2h posle izdvajanja. Ubacila sam je u staklenu kuglu trenutno jer sam primetila da je u zajedniclo. Akvarijumu tako lezala. Posto nije reagovala,stavila sam malo hrane da vidim da li ce odreagovati na hranu,ali nije. Cime mislite da moze biti otrovana?
 
Ako je bila u zajednickom akvarijumu i odjednom je takva,moguce je da su o druge ribice povukle neke bakterije od nje. Tj.da li je moguce? I sta da uradim u slucaju da jeste.
 
Bakterije su uvek prisutne u akvarijumu, a obicno oboli ona riba ciji je imunitet opao.
Prati situaciju u akvarijumu, redovno menjaj deo vode, nemoj da ubacujes previse hrane i ne bi trebalo da bude problema.
 
Jel moze ribica da umre od gladi ako svakoh dana ne dobije dovoljno hrane? Ja ih hranim 2x u toku dana,ali moja hrana ne pada na dno. Ribice je u 20sekundi pojedu dok jos pluta. A za ribe dna bacim hranu u tabletama.
 
Do sada nisam cuo da je neka umrla od gladi ali jesam da su mnoge uginule od prejedanja.:(

DOBRO HRANIS RIBE:)