borac

maya

Member
21 April 2010
53
0
6
drugarica je pre recimo 2 meseca kupila borca,da bi posle mesec dana dobio velvet(oodinium)...poprilichno je kasno to primetila,..rep je sav bio u vaticama i pocheo je da opada,a polovina tela u zlatnoj prashini...za prvu ruku smo kao tretman koristili serin costapur i vec treci dan nishta nije imao na sebi,ali tretman smo ponovili iz 2 puta...da bi opet posle 3-4 nedelje na perajima pochela opet da se pravi kao vata,ali poshto ja borca nisam za to vreme videla rane po glavi i shkrgama nisu se smanjile niti nestale...drugarica je otishla u pet centar i objasnila shta je u pitanju i dali su joj baktopur direkt,ali evo posle maltene 3 nedelje,njemu niti je loshe niti gore...isto je...mene najvishe brine to crvenilo tj rane po glavi...koji lek sad da upotrebimo?
 
Prvo bi bilo dobro da napises uslove u kojima se cuva taj borac :D (velicina akvarijuma, filter, grejac, svetlo, hrana, menjanje vode na koliko dana...), a slika bi rekla najvise.
 
hmmm ja mislim da je od 8l,tip filtracije sundjer,svetlo obichna nenka,a hrana....samo granule,jer nece da jede tubifex i larve komarca,mada neshto je prichala da mu daju i meso....a shto se tiche slike,pokushacu da ga uslikam,jer se tek pod jakim svetlom to sve vidi,mislim na crvenilo
 
To je tipicno za tako mali akvarijum kada se malo zapusti. kada sve stigne u ovakvu fazu onda je sve problematicno. Na ovakve stvari se misli pre nego sto se one dogode.
Redovna promena vode, posmatranje riba, dobra htana itd su preduslov za drzanja riba.
 
a da menja vodu na 7-10 dana po 2l...zaboravila sam to da napishem...pa jel postoji josh neki lek da probamo?
 
Mislim da nema smisla da koristis nesto drugo jer nema dokaza da taj lek ne obavlja posao koji treba da odradi. Problem je ocito u necemu drugome jer se sve ponovo vraca. To drugo mi deluje da su losi uslovi u akvarijumu. Ako se to ne popravi onda tu nema leka koji ce da pomogne.
Osam litara vode je mala kolicina koja se vrlo brzo zaprlja. Nisam siguran da je nedeljna izmena vode dovoljna, sve je to relativno. Takav ritam izmene vode je ok za velili akvarijum ako je sve pod kontrolom.
 
koliko znam,ona na svakih 3-4 nedelje pere ceo aq...imala je do sada par ribica i sve je bil ok..ni jedna bolesna...ok hvala u svakom sluchaju...
 
Imam slican proglem..imam plavog borca al mu je se pojavile neke crvene tackice po obrazima i nema volje za plivanjem..nece da pliva i nece nista da jede zasteka se na jedno mijesto ispod filtera za vodu i nemice odatle po par sati..sve dok ga ja ne otjeram i ond aopet za 5min se vrati pod filter..

Akvarijum mi je od jedno 25+litara mijenjam vodu 2 puta sedmicno koristim neki filter kineski :| cisti vodu i puse zrak..

al ovde sam procito da se hrani granulama e to nisma pokuso..
davo sam mu listice viramine i neku smedu hranu ;)

drzim ga u akvariu sa jos 12 ribica al sve su ok..sem njega :(


ako ko ima kakav predlog hvala i pozzzz :hej:
 
Kako god da zvuci glupo borac je uvek taj koji skupo plati zajednicki akvarjum. To jednostavno nije riba za tako nesto.
Ko zna sta je u pitanju, mozda je i vremesan pa mu je dosao kraj, polako slabi pa se svasta kaci za njega.
Prati sta se desava i to je jedin nacin da uvidis da li je to neka bolest ili ne.