Boraras brigittae

SVITAC

Member
1 Septembar 2003
164
2
18
Beograd
Boraras brigittae ( rasbora brigittae )

Link ka databazi:
http://www.beke.co.nz/forum/opis.php?do=opis&broj=4516&vrsta=brigittae

Slika je pozajmljena sa net'a .. kada uslikam moje primerke zamenicemo sliku ;) ..

---
Uspesno mrescene u mekoj vodi .. ph: 6 - 7.5 .. i sa dh: 8 - 10 .. temperature od 25-28 c°
---

Ima li neko iskustva u drzanju ovih ribica ?
Moji primerci su trenutno oko 10-13 mm .. poceli su tek da mestimicno dobijaju crvenkaste nijanse .. crnu liniju vec imaju.
Cesto je mesaju sa Boraras urophthalmoides .. a sad vidim i zasto ovako male izgledaju isto kao urophthalmoides ..
tako da sam sada i ja zbunjen i nisam siguran koja je od ove dve vrste kod mene.

Moracu da sacekam da dosegnu maticnu velicinu pa da budem 100% siguran.
 

Attachments

  • boraras brigittae.JPG
    boraras brigittae.JPG
    23.2 KB · Pregleda: 38
svitac objasni sliku jer izgleda da je ispod ribice voda,jel to neki vestak u nekom Nature aq ili sta?
 
Nema kod mene vestaka. Silikon podrzavam samo i iskljucivo kao lepak za staklo. ;)
Slikano je u vodi nego me ribice zezaju maksimalno. Taman da okinem one zbrisu.
Obecao sam sliku iz nasih izvora ne sa neta, pa rekoh da je okacim.
Efekat je neki iz programa za obradu slika. :mrgreen:

Slika je malo mutna la sta da radim kad nikako da fokusiram ribice,
uvek nesto odvuce ostrinu. I ribice su oko 1.5 cm .. pa su malo 'pain in d..' .. za slikanje.
 
mada nije to sto me zabrinjava toliko.
Ako se pogledaju i uporede ribice vidi se da su sasvim drugacijeg oblika tela.
boju zanemarimo jer sam negde procitao da tek posle 2 godine muzjaci dobijaju tu crvenu boju.

Dakle oblik glave, stomaka, se razlikuje, nekako na prvoj slici ribica je izduzenija, buljavija, a usta su odmah do ociju.
Da li je to neka varijacija u pitanju ili neka zabuna oko identifikacije, ko zna !?

Gledajuci slike na netu i tekstove koji ih prate sve je to Boraras brigittae .. ?
A onda ukucas Boraras urophthalmoides i vidis iste slike .. :) .. rekao bih da su ove moje ipak B. urophtalmoides.