Chilobrachys Fimbriatus ( indijska ljubičica )

Spajdermen

Active Member
30 Juli 2017
109
70
28
24
I. SPECIFIC INFORMATION
Scientific name: Chilobrachys fimbriatus.
Subfamily: Selenocosmiinae – Chilobrachini
Common name: Indian violet (earth tiger).
Previous name: Ischnocolus decoratus Tikader, 1977.
World spider catalog
Type: Burrowing bird spider.
Category: Old world tarantula.
Urticating setae: No.

Otrov: U zavisnosti od lokacije ugriza i količine otpuštenog otrova, ovo može biti bolno iskustvo. Međutim, nijedno vredno naučno istraživanje nije urađeno.
.
Poreklo: Indija, Goa, Vest-Maharashtra, Severozapadno-Karnataka. Specifična.

Dužina tela: ≤ 6-7cm.

Raspon nogu: ≤ 15cm.


Ponašanje: nervozan i odbramben. Pauk će u početku pokušati pobeći. Persistentna provokacija može dovesti do ugriza. Za rod Chilobrachys je poznato da pletu prelepe mreže i sistem tunela ispod površine. Na srednjem dnevnom svetlu ona će ostati duboko u njenoj loži, čekajući plen na ulazu u njene tunele noću. Kada su stariji možete ih videti više na otvorenom.


Životni vek: Ženke žive od 20-25 godina.Mužjaci imaju životni vek i do 5 godina, što je prilično staro za mužjaka ptičjeg pauka.


Chilobrachys fimbriatus živi u tropskoj oblasti sa monsunskim periodom. Suviše je suvo tokom cele godine sa relativno konstantnom vlažnošću i temperaturom. U junu, julu i avgustu padavine mogu trajati satima, čak i danima, uvedenim neprijatnim nivoima vlažnosti nekoliko meseci prije. Temperature često dostižu 30 ° C. Molim vas, budite obavešteni o činjenici da će se pauk zaštititi od sunca, boraveći duboko duboko u zemlji. Nemojte pregrejati terarijum.

Uslovi životne sredine

Temperatura: 26-28 ° C (dnevno), 22-25 ° C (noć).

Vlažnost: prilično konstantna 70%.

Da li ste znali ?

• Chilobrachys fimbriatus deli svoje stanište sa Thrigmopoeus truculentusom?

• Da li su sve vrste roda Chilobrachys rođeni hvatači ptica? Na primer, Chilobrachys huahini je viđen sa drevnim stilom života.


Evo mojih fotki, u pitanju je odrasla ženka:


http://instagr.am/p/BqhPeNtgqSd/
http://instagr.am/p/Bqb5eWgg-c2/
http://instagr.am/p/Bqakd7TA_Fp/
 
  • Like
Reactions: Fauna

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,487
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
Uvek sam bio oprezniji kada su u pitanju arborealne vrste tarantula, ali su dosta zanmljivije za posmatranje. Definitivno nisu za pocetnike koji apsolutno nista ne znaju o tarantulama, pa zato uvek savetujem ljude koji zele prvi put nabaviti tarantulu da izbegavaju ove vrste.
 

Spajdermen

Active Member
30 Juli 2017
109
70
28
24
Chilobrachys Fimriatus je arborealna i terestrijalna, ali vise terestrijalna vrsta.Prave mnogo mreze i retko se mogu videti na povrsini.Mislim da ne moze biti opasan kao npr rod Poecilotheria u tom smislu..Jedino bi bio problem to sto ne moze da se vidi toliko kao druge tarantule..