Chrysiptera parasema - Yellow Tail Damsel

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedan vrlo lep Damsel za nas koralni akvarijum Chrysiptera parasema - Yellow Tail Damsel. Ovo akvaristicko ime i nije bas neka referenca jer se pod tim imenom zovu jos dosta drugih damsel-a.

DSC03995.jpg



DSC03993.jpg
 
Sada cu ja opet s istim pitanjem!
Da li je ta ribica agresivna prema svojim istim, pa mora biti samo jedna na mali akvarij (200l) ili ih se moe drati 2-3?
 
Vecina njih je temperamentna i jure se. Ja praktikujem jednu po akvarijumu ili vecu grupu. I tu je opet do velicine akvarijuma i do mogucnosti da se sakrivaju itd. Ma klasika, znas i sama kako ide sa tim bestijama :D
 
A, znam, samo pitam u nadi da ce se pojaviti naka ribibi koja voli biti u jatu, a da nije prevelika!
 
oh, ti mali bezobraznici... nikad vise.. :D moja dvojica su maltretirali cijeli akvarij, poklonio sam ih u ducan.. da sam igrom slucaja imao kakvu zescu ribu ( tipa grouper, hobotnica, murina) s uzitkom bih promatrao sou.

mislim da opcenito svi damseli osim zelenog chromisa (i vecine klauna)imaju taj problem..

Zeleni chromis, da on ti je jatasica i ne naraste bas perverzno velik, jako draga i mirna riba jeftin je i stog ga majmuni cesto koriste da izsajklira tank...Jednog dana kad budem debeo znanjem i parama (da ne moram radit nis drugo osim akvarija) imat cu ogroman sps tank s jatom zelenih kromisa :) ( but that remains to be my dream)
 
Ma, zeleni cromisi su meni super i imaju predivnu boju. Razmiljala sam i ja o njima (a o kojim ribicama nisam) i zakljucila da su zanimljivi i da bi njih mogla imati dvije-tri, ali tih cromisa ima jo nekoliko boja? (ili grijeim).
A kad smo vec kod vrste demsela, zanima me kako se raspoznaje, koliko ima podvrsta, a da ne brojimo anemonfishes(klaunice).
 
jasenka odi se zaleti u belugo, cist da malo vidi ribice... :wink:
dobili su dost morskih, i ljepo ih je pogledat, a i imaju jedno jato ovih damsela!!
...ja inace volim prakticirat relativno cesto obilaenje petshopova, onako bez obaveze, sam kaj se skoro uvijek zalomi da ne kupim :? :lol:
moro bi se rijeit te prakse... al uh to volim kad uletim na neku priliku... :wink: :twisted:
 
Stina, nabavila sam vec tu ribicu, ali ne u Belugu! Cula sam da su dobili novu poiljku! I ja sam nekada prakticirala kao ti malo po shopovima, ali sada poto Zg nema pravi morski, ne da mi se!
 
He he Jasenka, pa daj ti nama ovde tvoju slicicu jer ja sam trenutno bez njega. Sada ulepsava neki drugi akvarijum :D
Ipak bice ih uskoro mada ja vise volim nesto interesantnije i ako budem sretan, ko zna, videcemo sta ce da stigne :?
 
Evo par slicica tek toliko! Nisu naj, ali malo su drugacije
 

Attachments

  • vcg-_4_.jpg
    vcg-_4_.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 451
A zasad jos uvijek glavnu rijecvodi tang, pa .....
Ako i budu terorizirali, ne mislim vise puno ribica u akvarij....
Nekako se nadam da ce biti dobrice (kao ja :wink: )
 
Ko zna, mozda ce i da se sloze pa da sve bude ok. Ako su u svadji onda bi trebali vec da se jure. Ipak posmatraj ih kako se ponasaju. Tang jesete glavni ali damseli se medjusobno zakrve a to nema veze sa Tang-om niti ga zanima njihova svadja.
 
Demseli se uopce ne svade medjusobno. Stvarno su u redu, niti naganjaju klaunice ili ostale ribe po akvariju. Jedini tko se s vremena na vrijeme posvade su veci demsel i tang, ali nije to nikakva tuca nego se oboje nasepure, demsel se povuce i to je to!
 
Da, ne treba paranoizirati prije no sto vidis da ne stima se kao sto je zamisljeno, treba njima vremena da se udomace i postanu teritorijalni.. a ako i bude nezeljeni efekt uvijek postoji opcija da svako malo promijenis koji kamen i zbunis ih...

>Demseli se uopce ne svade medjusobno

mozd su par?

Nego Jasenka imam osjecaj da si malo prenatrpala akvarij??

250 litar :1xzebrasoma, 2x damsel, 2x klaun, 3xgobi 1 pufer, 1xblenny...?
 
Pa, skoro si u pravu, samo sto imam 200 l.
Tang je jos maleni, kao i klaunici, a niti demseli nisu preveliki! Trenutno su u akvariju najveci goby i blenny, a one dvije Convict necu niti ubrajati, jer su opako narasle, samo sto su uvijek u svojoj rupi i virkaju glavom van!
Ne vjerujem da im je tijesno u akvariju, jer nemam puno kamenja, pa imaju dosta mjesta za plivanje, a ribe se ne naganjaju, niti svadaju, posto svaka ima dovoljno svog teritorija. Klauni su tako i tako na jednom mjestu (oko crvene moruzgve), Blenny je non stop oko halimede ili malo propliva s tangom, sva tri gobija zive pod istim kamenom u istoj rupi...
 
A vjerojatno sam upala u fazu kada zelim malo riba u akvariju...jos da mi je neki Angelfish, pa jos par vrsta blennyja i nekoliko razlicitih goby, pa bi rado i dva ili tri razlicita vrassa, a da ne pricam o psihodeliku...
ma, necu prijeci vise od 30 riba, nikako :wink: