CO2 pritisak?

gilepr

Member
4 Septembar 2012
47
0
6
Beograd
Da li neko zna koliki pritisak stvara DIY CO2 secer/kvasac?
Posto imam jednu bocu pa me intersuje moze li da izdrzi...
ff059d956e560720736f5ef86bebf1ba.gif
[Broken External Image]:http://www.glasjajca.com/imagehosting/images/cam00008.jpg
U pitanju je pakovanje za kafu, koje je pri fabrickom pakovanju pod odredjenim pritiskom, a koji nije veliki.
Boca je i prakticna i lepsa od obicne flase, pa mi je palo na pamet da je upotrebim. jedino me sada interesuje, da li ce da rokne? :D
 
Da li ta boca ima neki ventil za zatvaranje? Ako ne pre ce pritisak da istera plasticno crevo nego sto ce boca da pukne.
 
Pa napravljena je od tankog lima i zatvara se ne bas klasicnim cepom. Iinace je pritisak pod kojim se pakuje kafa oko 0,5 bara.
 
Pa sad, nepovratni imam, a sigurnosni se aktivira na mnogo vise...izgleda da niko nije imao potrebe za ovakvim podatkom do sada.
Ja sam svakako pustio bocu u rad i za sada je ok. Pritisak ce ubuduce samo da opada, tako da sam glavnu brigu prebrinuo... :)
Hvala na predlozima i interesovanju! :)
 
Samo nemoj da se unapred mnogo radujes jer nikada nisi siguran sta ce da te snadje sutradan. Pre par godina kada je kvasac kao izvor CO2 bio vrlo popularan mnogi akvaristi nisu bili ni svesni sa cime se igraju dok jednom akvaristi sve to nije preselo jer je plasticna boca jednostavno popustila pod pritiskom. He he, kvasac po celom stanu, pravi raj. Mislim da su se od tada akvaristi malo "opametili" sto se tice kvasca i akvaristike.

Eto, ako zelis da imas taj TIY sistem onda nadji resenje da to obezbedis.