Crvici u terarijumu

jelena z

New Member
26 Mart 2012
8
0
1
37
pozdrav drugari!
imam jedan problem koji me mnogo brine. imam potpuno opremljen terarijum u kom drzim samo mog crvenouhog flesha. ne hranim ga unutra vec u posebnoj posudi u kojoj vrsi i nuzdu (osim kad me nekad zezne, ali to odmah ocistim :) ), vodu i filter menjam na svakih 5-6 dana, ne jede nikakve insekte niti sta slicno. medjutim, pojavljuju mi se neki sitni crvi, bezbojni su, a kako uspeju da porastu, crne su boje. izbacujem ih, menjam kompletno vodu, stavljam novu filter masu, cistim ceo terarijum, perem pumpu, grejac... ali se oni opet pojave, i u terarijumu i u masi :(
 
Bilo bi dobro da nam fotografises te crvice (ako imas dobar fotoaparat) i postavis fotku da vidimo tu napast.:)

Koliko mogu razumeti i pretpostaviti, problem lezi u hrani, podlozi ili filter masi.
 
samo u tome? :) pa jede standardne granulice i racice iz radnje, jos je mali, i dajem mu piletinu i ribu obozava meso, podlogu nema, to je to. psto je sad sve cisto i sredjeno, dacu vam slike kad se pojave (ako se pojave)...
 
Verovatno je izvor filter masa, a manje je verovatno da je u pitanju hrana. Najverovatnije je da nisu opasni za tvog ljubimca. Ako se nastavi, operi filter i promeni filter masu. Za to vreme stavi kornjacu u cistu dehlorisanu vodu jednake temperatura kao u terarijumu da eventualno i sa nje uklonis te "crvice"
 
pa i ja mislim da je masa u pitanju, ali je problem sto je menjam i perem filter ali se odnekud pojave. hvala bogu na kornjaci ih nema i ne verujem da joj nesto smetaju, samo me uzasno nerviraju :mad: svi mi kazu da prvi put cuju za to, pa ne mogu da verujem da sam toliki baksuz a toliko brinem i vodim racuna....
 
evo saljem vas slike jedne od "napasti" naravno mnogo uvecane, odrastao je, ima oko 4 mm. jednostavno se pojavio u vodi...
 
To bi moglo biti nesto iz familije Ptilodactylidae ili nesto sl. ....ne znam precizno sta, ali svakako treba napraviti kompletnu generalku u terarijijumu i filteru. Misljenja sam, da je ta napast dosla putem suve hrane (jajasca u suvoj hrani).
 
Pojavile su mi se kao neke sitne gliste,mnogo sitnije od ovih crvica (takvog su oblika,ali su mi vise kao neki sicusni organizmi) u terarijumu sa crv.kornjacama...jedva se i vide... sta mislite,da li su opasne i sta bih trebao da uradim po tom pitanju...unapred zahvalan
 
Pa s obzirom da nam samo ostaje da nagadjamo o cemu se radi onda nemamo ni odgovor na pitanje da li su opasni ili ne.

Sta da radis u ovakvoj situaciji je vrlo jasno. Crvi nisu sastavni deo terarijuma i jednostavno ocisti terarijum, operi sve i problem je privremeno resen. Posle ti ostaje da vidis sta je dovelo do toga da oni budu tu gde jesu.
 
ne preostaje nista drugo nego da se generalno cisti terarijum i menja filter masa na svakih par dana... nekad uocim nekog samo sto sredim sve, ali ih ubijem i izbacim, ali je cinjenica da ih ima manje, cak mesec dana nisam primetila ni jednog.