Degui

raziel84bg

New Member
4 Juli 2008
15
0
1
Cao drugari,bavim se akvaristikom ali sam pre par dana kupio dva mala degua,tjs dobio sam ih za rodj,kad sam ih prvi put video pre jedno dve godine odusevio sam se.Zelja mi se ispunila i sad ih imam.Pre par dana su odvojeni od majke,iz dva razlicita legla su i jos su plasljivi.da li da ih peljam:)ili da cekam da se naviknu na mene,jedan od malisana mi dozvoljava da mu pridjem ali drugi je plasljivko ne vidjen:),svasta sam citao o njima po forumima i video da su divni ljubimci i jako su privrzeni vlasniku,jako pametni i u svako doba dan ce prepoznati vlasnikov glas i docekati ga sa pistanjem.Jos brdo divnih stvari sam procitao ali verovatnio svi to vec znaju.Da ne davim otvorio sam temu i pisacu kako napreduju i uskoro postaviti njihove slike.Ako neko ima bilo sta da mi kaze doro dosao.Pozz
 
Cao i dobrodoslica na forum:welcome1:

O degu kao ljubimcima mogu samo reci sve reci hvale i pozitivne utiske, apsolutno nema nista negativno da se kaze. To je jako interesantan i pametan glodar . Mnoge zanimljive svari koje se mogu procitati i videti na internetu su potpuno tacne. Vec duze vreme imam jednog muzjaka kojeg sam dobio isto tako mladog i tek odvojenog od majke. Odmah sam ga privikavao na kontakt ali sa dozom opreza da ne bih u nekim momentima prenaglio i upropastio steceno poverenje. Danas je to velika maza i nestasko.



Hajde , ubaci neku neku sliku tvojih malih degua.;)
 
Posle ovog photo sessiona vise ne mozes da je se otarasis hahahahahaha...probili smo led i sad nece iz ruku:-DDDDD
 
Dobro je sto ih privikavas jos dok su mali jer ces tek kasnije kada budu zreliji, videti sta sve oni mogu i kakvi su to ljubimci. :)

Isto tako je bitno sto si dobio dva degua od dva razlicita para. ;)
 
Da li neko zna da li su oni polno zreli kao bas mladi?Posto se moji pare vec danima:sorry::oops::ebote:
 
Zenka degu-a polnu zrelost stice nakon 6 meseci starosti, dok muzjak nakon godinu dana. Desava se da zenka ostane bremenita i pre sest meseci ali to su redji slucajevi. ;)
 
Pozz svima, i am new here :ziveli:
Poceo sam sa uzgojom japanskih miseva plesača, (mus musculus molossinus) do sada ima 12 nevaljalih misica... Uskoro nabavljam (nadam se):) leminge i skocimiseve :lol: Takodje u julu nabavljam 3 tarantulice, od ostalih egzoticnih zivotinja mozda kasnije nekog gustera....
Zanima me gde mogu da nabavim degua (nadam se da sam se pravilno izrazio :) ) i koliko kosta? Koliki mu je terarijum potreban, cime se hrani, sem hrane za glodare? Hvala unapred na odgovoru....
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 16
:welcome1:

Degua mozes nabaviti u svakom bolje snabdevenom pet shopu. Kavez za jednog degua mora biti prostran i velik, min. 50x40x60 cm. Cena se krece od 1200 -2500 dinara.
 
:hej:

Moram se još informisati o njima, pa možda i uzmem nekog, mada mi se više svidja mongolski gerbil....:cool2: Ali otom-potom, kad ih malo bolje proučim i kad se završi ispitni rok, razmišljaću više o tome ;)
 
degu

[IMGR]
26032009001x.jpg
[/IMGR][Broken External Image]:http://img32.imageshack.us/img32/6388/photo008d.jpgevo mojih bandita ovako odmara popodne
 
Lepi su degui i mali gerbili. :)

Samo bez obzira na starost mozes proveriti kojeg su pola degu-i Razlikovanje polova skoro je isto kao i kod ostalih glodara (hrcaka, gerbila, miseva i td.)
 
Naravno, sa dosta opreza pokusaj da pogledas polove jer mogu biti jako neugodni njihovi ugrizi ugrizi ...ne vole oni takve preglede bez obzira koliko nam veruju;)
 
degu

jedno vreme smo bili pravi prijatelji a onda mislim da mi je ruka cudno mirisala tako me je ujeo (malo mi je pustio krv)onda sam dobila strah :( i sada preilazim sa velikim postovanjem :rolleyes: da li si mozda imao iskustva sa prevozom Degu na neki dalji put?Ja se dvoumim ne znam sta da radim trebalo bi da dodjem u Srbiju na nekih 2 meseca i nebi da ih ostavim ovde ima ko da ih pazi ali bih ja vise volela da ih povedem sta mislis?
 
Pa, ne bih preporucio da ih izlazes duzem putu ako vec imas mogucnosti da ih ostavis kod nekoga na cuvanje. Medjutim, ako ipak zelis da ih poneses sa sobom bilo najbolje da je to putovanje u automobilu. ;)

Nego, postoji jos jedan problem , ne znam kako ces ispostovati granicne procedure koje nisu tako jednostavne za bilo koje zivotinje pa i za degu-e?:confused: