Determinacija pola kod crvenouhe kornjace

joce

New Member
8 Oktobar 2011
6
0
1
Pre svega - POZDRAV SVIMA!!! Juce sam dobila dve male, crvenouhe kornjace, smestene u onu plasticnu posudu sa palmom. Nasla sam ovaj forum, procitala od prve do poslednje strane Vasa iskustva, tako da znam kakav zivotni prostor treba da im obezbedim. Zanima me kog su pola, pa bih Vas zamolila da mi pomognete - ovo je fotografija manje kornjacice, a poslacu i fotografiju druge.
 

Attachments

  • IMG_7146.jpg
    IMG_7146.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 14
Ovo je fotografije druge, malo vece.
 

Attachments

  • IMG_7141.jpg
    IMG_7141.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 14
Evo jos nekih njihovih fotografija. Nikada u nisam imala iskustva sa kornjacicama, ali nadam se da ce sve biti OK, samo da im za pocetak obezbedim bolji zivotni prostor.;)
 

Attachments

  • IMG_7113.jpg
    IMG_7113.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 14
  • IMG_7135.jpg
    IMG_7135.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 15
  • IMG_7134.jpg
    IMG_7134.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 15
  • IMG_7116.jpg
    IMG_7116.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 15
  • IMG_7072.jpg
    IMG_7072.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 14
Pozdrav joce i :welcome1:

Kod odredjivanja pola crvenouhih kornjaca i svih potrebnih uslova za njen zdrav u dug zivot u vestackim uslovima, bilo je dosta reci u ovoj temi Crvenouha kornjaca

Kako bih ti olaksao determinaciju pola kod tvojih kornjaca, evo dobrih forografija gde se jasno prikazuju karakteristicne razlike kod repa i prednjih nogu - RAZLIKE
 
Hvala puno na odgovoru:D Procitala sam celu temu "Crvenouha kornjaca", videla sam sta je sve potrebno da bi imale lep i zdrav zivot, a videla sam i sama pre nego sto sam nasla ovaj forum, da je ona plasticna posudica sa palnicom pravo mucenje, jer nisu imale prostora da mrdnu. Kako sam trenutno u ne mogu odmah da im obezbedim veci i zadovoljavajuci zivotni prostor, smestila sam ih u vecu, plasticnu, skroz prozirnu posudu, napravila im ostrvce i stavila reflektor iznad tog ostrvceta. Koliko vidim, sada su mnogo aktivnije nego sto su bile u onoj posudi sa palmom na sredini, a vidim i da vole da se suncaju:cool: Gledacu da im sto pre obezbedim novu "kucicu", a do tada moram ovako. A sto se determinacije pola tice, tu nisam bila sigurna, pa sam se zato obratila Vama, jer ova manja je po ovoj fotografiji sto ste mi poslali (RAZLIKE) definitivno zenka, ali za ovu drugu nekako ne mogu definisem - rep joj je duzi i spicastiji, a sa druge strane nokti su kraci, pa bih rekla da je i ona zenka. Ispravite me ako gresim:oops: Pozdrav:hej: