dilema oko dimenzija

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
Fauna! :ebote:dok jos nije kasno da kazem majstoru koji mi pravi akvarijum. pomenuo sam da je mera 65x30x35, komora znaci plus na duzinu jos 15cm. mogu li da produzim akv. na 70cm, a komoru da smanjim na 10cm? Hoce li to raditi kako treba, jer mi govore da te komore idu od 1/10 do 1/3, ali bolje je kao da imam vece komore.
STA DA RADIM? znaci pumpa at - 304 sto posto odgovara!:sorry:
 
Moze , zasto ne bi moglo .;)

Nista nije 100% precizirano odnosom kapaciteta akvaraijuma i filtera, vec se samo predlaze da filter bude najmanje 10-15% od kapaciteta akvarijuma

Atman AT-304 sigurno ce zadovoljoti sa svojim protokom , cak i manje pumpe (AT303 /302 ) mogu da zadovolje.

Hajde kada ti uradi majstor taj akvarijum sa filterom, fotografisi ako mozes i postavi fotke ovde?:)
 
10 cm je sasvim dovoljno, i u principu je neki minimum jer sa uzim filterima je problem zavlacenja ruku u isti pri ciscenju i menjanju filter mase. Sa 15 cm bi imao nesto bolju filtraciju i znacilo bi da redje moras da cistis filtracionu masu. U principu ti svodi na pitanje koliko si lenj valjam_se
 
Mislim da ti je Atman AT-303 najbolja varijanta za kapcitet tvog akvarijuma .

Uradio sam fotografije ove pumpe pa da ti je prikazem zajedno sa karakteristikama.
:)
Karakteristike Atman AT-303 :

- visina potiska voda 0.9 m
- kapacitet protoka max 600 l/h
- snaga glave 12W