Diskusi

egzo

New Member
28 Novembar 2009
29
0
1
Odlucio sam da kupim jato diskusa :), pa da Vam postavim par pitanja.
Da li je pametno kupovati odrasle ribe?
Da li ih odgajivaci stvarno drze u tvrdjoj vodi?
Znate li nekog dobrog odgajivaca u Beogradu?
 
Najbolje je kupovat mlade ribe, jer se bolje prilagođavaju promjenama. Velike ribe od promjena znaju i da uginu vrlo brzo.
Diskusi se drže u mekim vodama. Ko to radi drugačije ili ne zna ili je neozbiljan prema tim ribama.
 
Znam jednog u Tuzli. 20 eura su mali diskusi. U Srbiji ne znam nikoga, a predpostavljam da si ti u Srbiji.
 
Srbija/Beograd.
Sta je ovo? Zar niko nema nikakvih informacija?
UA "Markisa" !valjam_se
 
Dakle, ovakve informacije izbegavam.
Egzo, ribe treba lično da vidiš i uveriš se sam u kvalitet i uslove pod kojima su izmrešćene i odgajane. Ne znam koliko će odgovarati Tvojim potrebama odgajivač iz Aleksinca, koji je pomenut u prethodnom postu.
Znam da mnogi naruče ribe sa slika koje su im poslali odgajivači, a kada napišu šta im je stiglo...
Da ne linkujem ovakve odgovore sa drugih Foruma, znam da si član nekoliko, gde to možeš pročitati.
U Beogradu znam samo jedno mesto, gde sve ribe a, ne samo diskusi prolaze kompletan karantin, prvo obavezni sanitarni, a onda još tri-četiri nedelje u akvarijumima uvoznika. Ali tu se ribe ne mogu još uvek direktno kupiti. Gde sve odlaze u prodaju, nemam više pravih informacija.
Nisam nešto pomogao ovim pisanjem, ali ako hoćeš, poslaću Ti ime i broj mobilnog odgajivača iz Pazove, sa time da insistiram da pre odluke o kupovini obavezno odeš i pogledaš.
Inače, što se tiče prilagođavanja, pre mesec-dva sam od prijatelja dobio tri diskusa, jedna riba je stara preko tri, a druge dve oko dve godine. Uslovi držanja su nam skoro isti, meka voda( RO ), pH nešto ispod neutralnog, samo su kod mene za stepen niže tvrdoće. Ribe vesele, odmah posle stresa od izlova i transporta, upoznavanja nove okoline...
Ako bi uspeo da pronađeš neku takvu varijantu, hobi akvaristu, koji je prinuđen da rasformira akvarijum, pa rasprodaje, to bi bilo najidealnije. Pozdrav
 
Hvala veliko!
Nasao sam neke ljude u oglasima, pa idem ovih dana da pogledam.
 
Egzo,

razmisli prvo koju veličinu riba hoćeš i koju vrstu. Ne bi bilo loše da odrediš i budžet.

Ovih dana se vodi baš žestoka rasprava o odgajivačima i "odgajivačima" diskusa pa bi bilo dobro da se dobro raspitaš.

Ja mogu da ti pomognem samo tako što ću te uputiti na osobu koja zna ko ima dobrih diskusa, ukoliko budeš hteo.