DIY pozadina-pitanjce

Mirko

New Member
26 Septembar 2006
13
0
1
zavrsio sam pozadinu od stiropora i ostalo mi je samo da je prefarbam
keramichkim lijepilom i da pospem pijeskom...Ono shto me zanima jeste,da li je neophodno grijanje industrijskim fenom posto nema sanse da ga nadjem?
Sve sam odradio kako treba,reljef izgleda kako sam i zamisljao i povrsina je dosta prirodnog izgleda jer sam je sredjivao skalperom i lemilicom.Da li fen sluzi samo za to da poz. djeluje prirodnije ili ima neku vazniju ulogu tj da li je neophodna ili mogu zavrsiti pozadinu bez fena??

p.s.mala digresija na temu vezana je za pripremanje panja-
smeta li ako je drvo malo progorelo tj. vidi se da ga je neka vatra dohvatila ko zna kad,pa me zanima da li to smeta da li mora to shto je crno od vatre da se odstrani ili je dovoljno standardno pripremanje?
 
U vezi izrade pozadine od stiropora i upotrebe fena, ne mogu puno da pomognem jer nisam radio takve pozadine ali mogu reci da su neki imali dosta uspeha sa takvim nacinom rada. Moje misljenje je, ako zelis da nesto uradis kako valja, uradi to na onaj nacin kako se to radi ...(uh kakva misaona recenica:rolleyes::lol:) Znaci , potrudi se da nabavis fen.

Sto se tice drugog postavljenog pitanja ,da li smeta progorelo drvo u akvarijumu? Odgovor je NE . Naravno, ne bi trebalo da bude pregorelo ali onako zatamnjeno nece nista smetati.
;)
 
Pozdrav Mirko.
Upravo sam zavrsio DIY pozadinu i ispala je extra...
Fen ti nije potreban ako si dobio reljef kakav si zelio...
Moram da te napomenem da ne smijes ubaciti pozadinu u aq ukoliko je ne
predjes silikonom!Naime,ljepilo za plocice ispusta hemijske sastojke koji uticu na hemizam vode a i vremenom ce otpasti sa stiropora zato se taj sloj premazuje silikonom i onda na taj sloj silikona pospes pijesak.Izgledace super,
bice sigurna i dugotrajna ;)

Ako te jos nesto interesuje u vezi pravljenja diy pozadine pitaj...
mozes i na pm ;)