draganlav nesto malo o sebi

draganlav

Member
28 Januar 2006
60
0
6
beograd
Cao svima evo posle jedno pet godina pauze odlucio sam ponovo da se bavim mojim omiljenim hobijem.U predhodnom periodu nisam imao uslova za to,mislim na prostor a posto sam i taj problem resio konacno se vracam svojoj najvecoj ljubavi.Napravio sam sestougaoni aq od 200l od stakla 10mm i haubu istog oblika od stakla 6mm.Sve ivice aq i cela hauba su premazane crnim silikonom i uradena je imitacija spanskog zida.takode sam jos nabavio i dve neonke od 90cm,jednu gro-lux a drugu daylight.Atmanov grejac od 300w potapajuci,Atmanov kanister filter EF4 1200l/h koji je najnoviji model i zamena za at3338 i odusevljen sam kako je uraden.Takode san nabavio i vazdusnu pumpu Champion EX 0098 koja ce mi sluziti za dva rasprasivaca.Trenutno sam u fazi razmisljanja sta bih drzao od riba i biljaka pa samo napred da cujem predloge. :lol:
 
Evo ja kao novi clan da ti pozelim dobrodoslicu!

Akvaristika stvarno jeste prelijep hobi,samo treba biti uporan.
Sto se tice izbora riba to moras sam da odlucis. :wink:
Svi mi imamo svoje favorite u raznolikom akvarijumskom svijetu,
moj izbor su vece ribe ali one zahtijevaju veci prostor...

Da li hoces morski ili slatovodni akvarijum?
Ukoliko je tvoj izbor slatka voda siguran sam da ces na forumu
:arrow: Slatkovodna akvaristika,Vrste riba naci nesto za sebe :wink:

Moj predlog bi bili Diskusi.
Prelijepa riba koja voli da se shepuri po akvarijumu a mogucnosti kombinacije sa drugim ribicama su prakticno neogranicene! :wink:

Good luck :!:
 
Dobro nam dosao lafe :lol: :lol: :lol:

Drago mi je da se srecemo i ovde. Nadam se da cemo se lepo druziti.

Naravno, fotografije..... 8)
 
nesto malo o sebi

Sutra stavljam slike aq i atmana EF4 posto nisam znao da li smem da ih postavim da ne bude da ih reklamiram.Cao Mirka,vidi ti nje odkud ti, jos urednik,svaka cast.Akvarijum ce sigurno biti slatkovodni a i ja sam takode razmisljao o diskusima ali posto sa njima nemam nikakvo iskustvo a i RO uredaj verovatno cu poceti sa necim laksim jer mi se bas ne rizikuje toliko.Trenutno polako kompletiram opremu tako da imam jos vremena za razmisljanje.Pozdrav svima :lol:
 
:D lafe, iznenadjenje, nadam se prijatno za tebe :D

Eto, mozemo se sresti i tamo gde se najmanje nadas. 8)

U pravu si, jos je rano za diskuse. Stekni malo rutine sa nekim drugim vrstama pa ce ostalo biti mnogo lakse. Ima i drugih lepih i interesantnih vrsta ribica, i ako to nisu diskusi ne znaci da su manje vredne i lepe. Kao sto i sam kazes vremena ima, sigurno ces pronaci nesto po svom ukusu i nahodjenju.
 
Dragane, Lave! Dobrodoshao! Drago mi je shto te i ovde vidim!
Evo, da budem konkretna, ovo su neke od mojih omiljenih "postava" za takav akvarijum:
-nekoliko skalara i dva -tri jata raznolikih tetri, (jata od oko 7-8 kom). To bi znachilo da bi taj akvarijum bio dekorisan panjevima, mozda o koji zaobljen veci kamen, i mnooogo bilja.

-par parova apistograma (juznoamerichkih patuljastih ciklida), i naravno, opet tetre :D S tim shto bi tada dekoracija bila pretezno od "pecinica" kamenih, poneki panj, i dosta bilja.

-RAMIREZI :D Ali samo ako mogu da im omogucim mekanu vodu na tu litrazu. U tom sluchaju, par ramireza i par apistogramma nijsseni ( i njima treba bash meka voda) Sa njima veliko jato kraljevskih neonki.

U stvari ovo su samo moje omiljene kombinacije, to ne mora nishta da znachi. Ti mozesh da se odluchish i za africhke ciklide, za australijske duge, za trihogastere (guramije), za neki sharenish tipa borci sa nekim sitnijim ribicama, it.d....
Svakako u toj litrazi mozesh dosta toga da drzish, ali mislim da treba sam da porazmislish kako bi voleo da ti izgleda taj akvarijum, jer kao shto vidish, u zavisnosti od vrste ribica koje bi drzao, treba da im omogucish i odgovarajucu dekoraciju, koja bi najvishe podsecala na njihovo prirodno stanishte. Ili, krenesh od dekoracije, kakvu bi voleo u akvarijumu, pa sa njom uklopish ribice koje ce se tu lepo osecati. Dakle, raznolike su tachke polaska, a ponavljam, od tebe zavisi chemu cesh dati primat.
 
Cao Dragane i dobro nam dosao ovde.

Po tehnickim podacima i izboru opreme vidim da si ti vec dobro upucen i pripremljen za ovaj hobi i stoga smatram da neces imati mnogo problema kako sa izborom riba tako i sa daljim tokom i odrzavanjem svog akvarijuma.
Svejedno osecaj se slobodnim da priupitas ovde za svaku nedoumicu koju ces mozda imati u toku bavljenja ovim hobijem, a po tvojim recima vidim da ces moci i da ravnopravno ucestvujes u svim temama. Tako da, jos jednom dobro dosao i nadam se da cemo se lepo druziti.

I naravno, ne skrtari na slikama. Zelim da vidim kako sve ovo napreduje.