Galerija - Kreiranje albuma

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Posto je ovde postavljena nova galerija slika red je i da napisem kako da pocnemo da je i koristimo.

Svi registerovani korisnici sajta mogu da kreiraju svoje albume ili da dodaju slike u vec postojece. S obzirom da prvi put nije raspoloziv ni jedan postojeci album mi treba da ga kreiramo.

Dakle prvi korak je da odemo na Media stranicu ( http://www.beke.co.nz/media/ ) i tu se u navigacionom baru nalazi link AddMedia ili sa desne gornje strane kliknemo na dugme AddMedia.

Korak-1.jpg


Nakon toga pojavice se stranica na koji imamo izbor, da li da dodamo slike u album ili neku kategoriju:

Add media to...
A site category:
An album:

Za sada slike mogu da se dodaju samo u sopstveni album a filmovi mogu da se dodaju u katrgoriju za filmove.

Znaci mi cekiramo An album: i onda kliknemo na padajuci meni. Ako do sada nismo kreirali album onda cemo samo da imamo opciju da to uradimo pa mi to i odaberemo.
Odmah nakon toga pojavice se nove opcije koje mi treba da prosledimo.

Korak-2.jpg

Prvo treba da upisemo ime albuma (Type album title...)
Pa zatim opis albuma (Type album description..) Ovo nije obavezno.
Zatim odaberemo privatnost albuma, Album Privacy:
Public - Javni
Shared - Delim sa nekima
People You Follow - Clanove koje vi pratite
Members Only - Samo registrovani clanovi
Private - Privatni

Za sada sve je otvoreno za javnost ali ako to pravi probleme onda ce to da se promeni i da bude samo za registrovane korisnike.

Korak -3.jpg


Nakon toga idemo na tab Upload an Image pa kliknemo na Upload an image from your files: Add Media dugme i u novom prozoru odaberemo slike koje zelimo da dodamo.
Ako zelimo da dodamo sliku koja je negde na net-u onda u polje ispod "Upload an image from a URL:" dodamo putanju do slike.

Nakon dodavanja slike, cim se podizanje na server zavrsi, pojavice se mala slicica nase slike. Ako smo vise dodali bice ih vise. Tu popunomo podatke, ime nase slike. Opis nije obavezan. Kada to popunimo onda kliknemo na Save Media i sve je gotovo.

Korak-4.jpg

Sledeci put kada dodajemo slike samo odaberemo nas vec kreirani album ili kireiramo novi ako to bas zelimo.