Geko i njegov vlasnik

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
evo ja danas malo tumbala terarijum.
Presadjivala gotovo suvu mahovinu,dodala svezu iz mojih 2 m2 bastice u dvoristu :mrgreen: i malo izmenila izgled.
Vlasnik gekona izrazio zelju da se mazi sa ljubimcem ,pa smo uz poveliki dogovr to i izveli.
svi zadovoljni na kraju
evo i slicica
 
nije dodao slicice
zato cu ovako
4a7b3afd5d47a581d8de1bee343ffa1c.jpg


b5973e8d6b9452457915d13741cd0a32.jpg


bf20fe8a9bf83d73c59479ce739f6450.jpg
 
Lepo izgleda nova postava terarijuma. :cool2:

Mozes jos slobodnije da radis setup ,konkretno mislim na bilje koje bi moglo u takvim uslovima obitavati , leoprad gekoni su insektojedi i sigurno nece dirati bilje ....nije im to refleksna reakcija da grickaju bilje.

Pripazi malo bliski kontakt izmedju mladog vlasnika i l. gekona , narocito kada je u pitanju rep gekona :D
 
znamo za rep ,vdis kako ga je samo bocno cuvao da ne pobegne ,bilo zabranjeno hvaanje,na sve je pristao ,smao da ga malo pine :lol:
a za bilje...otom potom ,cuce ideje ,samo da se ja malo zorganizujem.
 
Lepo je kod deteta razviti zdrav odnos prema zivotinjama jos u tom uzrastu. To samo moze da znaci da ce oni voleti i postovati zivotinje. Slike su ti divne. Oba malisana su preslatka a gusterchic je prava zvezda. Zelim im da se jos dugo i lepo druze :D
 
:cool2: bas su slatki! Od kako je moj sin cuo da od gustera moze dobiti salmonelu ne da mi ni da otvorim staklo na terarijumu kad je on u blizini .Nema sanse da bi ga uzeo u ruke .A mozda i bolje ,ovako sam bar sigurna da ce se pridrzavati pravila kad ja nisam kuci .Inace mu se gugi svidja ,ali sa pristojne udaljenosti :D
 
Ovaj moj bi cini mi se pipnuo svaku zivotinju koju moze.
Uzme bez problema i crva i skakavca i gustera u ruke...voli zivuljke do daske.
a za salmonelu,pranje ruku posle mazenja i nema pomena o tome,uzgred ne plasim je se uopste od zivotinje koju ja gajim i znam cime je hranim .
 
Predostroznost nikad nije na odmet. Pranje ruku i igra pod strogim nadozorom roditelja i zbog klinca i zbog gusterka. A inace su preslatki obojica, cak su se i obukli sareno da budu u tonu. :)
 
e ovako,ja sam jos novi ovdje pa imam 1000 pitanja.Jako mi se svidja vas gekon.Boja je :cool2:.Zanima me na kakvom sajmu ste vi njaga nabavili?Jel imate kontakt od toga uzgajivaca?hvala
 
da puno si mi pomogla:mrgreen:
Jel to u Austriji?
Hmm vise ce me kostat put nego gekon.:lol:
A to je sajam teraristike ili?Kad se to odrzava?
 
Da Austrija
to su sajmovi koje organizuje Exotica.
mozes da izgoglas pa vidis gde bi mogao biti sledeci.Nema nekih konkretnih pravila ,mozda jednom godisnje ,ozda vise puta...Ove godine je bio u St Pöltenu i u Becu dva meseca kasnije
Evo ti mojih tema sa sajma

*stari linkovi izbrisani*