Gold Zebra Loach

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Botia histrionica - Gold Zebra Loach

Link ka databazi: Botia histrionica

c0ed8ac93f5f88ebbd0a1b4c1933717e.jpg
 
Evo pre nekih sat vremena sam doneo 4 komada. Sta da kazem osim da je prelepa riba. Nisam ih planirao jer je akvarijum sa vrstama iz Juzne Amerike ali su me puzevi naterali da ih kupim (hvala Markishi na puzevima) valjam_se.

Mladi primerci su u pitanju u velicini od oko 5cm, za sada se drze u grupi i nakon unosenja u akvarijum su odmah krenule da rovare po podlozi. Vidi se da su vredne ribe dna i da ce da potamane ove puzeve koji su se iznenada nakotili. Bice i update u temi kada ih malo upoznam i kada im proucim ponasanje, naravno sleduju i slike samo da ih navatam :lol:.

Namera mi je bila da kupim modeste, ali su mi u prodavnici rekli da nece da ih prodaju jer su bolesne... I onda u boksu pored vidim Histrionica-e....nisam mogao da odolim, stvarno prelepa riba. :)
 
Evo slika. :D

Prva slika je malo kontradiktorna (odnos botia i puz) posto doticna odmara pored jednog u trenutku slikanja.valjam_se
 

Attachments

  • HPIM0294-resize.jpg
    HPIM0294-resize.jpg
    94 KB · Pregleda: 19
  • HPIM0296-resize.jpg
    HPIM0296-resize.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 15
  • HPIM0304-resize.jpg
    HPIM0304-resize.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 17
  • HPIM0317-resize.jpg
    HPIM0317-resize.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 17
Neko je bas odlucio da sredi akvarijum...:)

Stvarno su lepe ribe. I biljke ti super izgledaju. Cini mi se da ce to biti jedan lepo ubiljeni akvarijum.:sampion:Slobodno baci ono kamenje sto je preostalo od onda kad si imao ciklide. :mrgreen:
 
Srle povadi botije dok ih nisu pojeli puzevi.valjam_se
Napadaju u coporu!!!!
Znam sta pricam,nemoj da kazes posle da te nisam upozorio....:mrgreen:
 
jos kad bi bio vredan pa slikao ceo akvarijum da ga vidimo u top izdanju sa sve poklopcima od serpi i lonaca:)(izvini al morao sam):)