Gupi gubi tkivo

Mladen83

New Member
1 Maj 2019
2
0
1
36
Pozdrav,
Sve najbolje zelim osnivacu ovog foruma i zelim mu da forum bude jos aktivniji. Mislim da je najbolji i najfunkcionalniji forum ove tematike.

Naravno odmah imam pitanje. Sta bi moglo da bude ovo sa slika. Ovo traje vec nedeljama. Citajuci forum probao sam da je stavim u slanu vodu. Drzao sam je nedelju dana, ali je rezultat slab ili nikakav. Ribica je i dalje aktivna, jede, cak je pre nedelju dana imala okot.
Cime da probam da je tretiram?

Attachments

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,460
199
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Tipicna infekcija Guppy riba izazvana nekom bakterijom i vrlo verovatno potpomognuta gljivicama. Sve je to otislo dosta daleko ali mi deluje da se riba na kraju izborila sa time ali na zalost izgubila je dobar deo tkiva.
Slika nije bas najbolja da se uoce detalji ali mi deluje da je sada sve cisto i mislim da tu sada nema sta puno da se uradi.
To sto je bila u slanoj vodi to joj je zasigurno pomoglo i ako mozes samo nastavi sa malo soli u akvarijumu. Rezultat toga je da se ta infekcija zaustavi. Proces regeneracije tkiva je poduzi i ako je riba u nekom starijem dobu onda moze i da ugine pre nego sto se sve vrati na prvobitno stanje.

Jednostavno sve svedi na ovo: Ako riba i dalje gubi tkivo onda je najbolje da je odstranis iz akvarijuma a u suprotnom ostavi je da se polako oporavlja.

Mladen83

New Member
1 Maj 2019
2
0
1
36
Tipicna infekcija Guppy riba izazvana nekom bakterijom i vrlo verovatno potpomognuta gljivicama. Sve je to otislo dosta daleko ali mi deluje da se riba na kraju izborila sa time ali na zalost izgubila je dobar deo tkiva.
Slika nije bas najbolja da se uoce detalji ali mi deluje da je sada sve cisto i mislim da tu sada nema sta puno da se uradi.
To sto je bila u slanoj vodi to joj je zasigurno pomoglo i ako mozes samo nastavi sa malo soli u akvarijumu. Rezultat toga je da se ta infekcija zaustavi. Proces regeneracije tkiva je poduzi i ako je riba u nekom starijem dobu onda moze i da ugine pre nego sto se sve vrati na prvobitno stanje.

Jednostavno sve svedi na ovo: Ako riba i dalje gubi tkivo onda je najbolje da je odstranis iz akvarijuma a u suprotnom ostavi je da se polako oporavlja.
Riba je mlada. Vratio sam je sa ostalima. Ne mogu tu vodu da solim jer imam kozice. Ali cu je izdvojiti ponovo. Sto je najjace ona se u toj slanoj vodi i okotila. Nisam znao ni da je trudna. Doduse, samo 4 kom. malica sam nasao i sacuvao.
Hvala na odgovoru. Izgleda da bolest ne napreduje dalje.