gupi

stefkoss

Member
16 Septembar 2010
59
1
8
za koliko bi trebalo da se rode mali
fcea1e260af4777fe382467a6782fe42.jpg
 
Ja bih rekao da ova gupika sigurno nece da se koti bar jos jedno 2-3 nedelje. Pred okot bice mnogo deblja i stomak ce joj liciti na kovcezic. Kad se okoti zapisi datum i sledece male ocekuj za oko 28 dana,
 
kupio sam mrestilicu kada da je stavim u nju

pa owako..prvo imas valjda one za lepljenje po staklu na kotilici..tako prilepis kotilicu na neki deo aq ali ne sme cela kotilica u vodi logicno jer ce ribica izaci...treba malcice da podignes kotilicu iznad nivoa vode..imas onu pregradu u kotilici to je kada se rode mali da odu dole da ih ne bi majka pojela :lol: samo je uhvatis i ubacis unutra..nema logike mnogo :) :D
 
pa owako..prvo imas valjda one za lepljenje po staklu na kotilici..tako prilepis kotilicu na neki deo aq ali ne sme cela kotilica u vodi logicno jer ce ribica izaci...treba malcice da podignes kotilicu iznad nivoa vode..imas onu pregradu u kotilici to je kada se rode mali da odu dole da ih ne bi majka pojela :lol: samo je uhvatis i ubacis unutra..nema logike mnogo :) :D

Bravo!!!!valjam_se
 
  • Like
Reactions: Nino1992
sad je jedna gupika pocela da mi se poradja nazalost vise ima mrtvih nego zivih koliko ce porodjaj trajati i dali je normalno da poradja jako sporo
 
ako hoces da spasis mlade samo ih odvajaj u neku posudicu najlakse ti je tako...pa ne znam sto se tice brzine poradjanja,meni na primer kad se poradjala gupika rodila je 5 ja otisao da jedem vracam se kad ono 35 valjam_se mozda nisu uginule samo se spuste na dno :)
 
rodila je nekoliko i sve je pojela i dalje joj je stomak veliki ja sam joj slucajno pritisnuo stomak sa mrezom i iz nje je izasto nesto malo crno kao crv sta tznaci dali ce jos da se poradja ili nece.
 
evo slike dali ce da nastavi porodjaj
eb5e1934b65266f46451fbd31cbf20cf.jpg

Ja ne znam zasto komplikujesh..mozda bi po mojoj proceni trebala da nastavi...ako joj je prvi put ne bi trebala da jede al' hajde...JAvi sta je bilo .Ako se toliko bojish da cesh o'faliti ,cekaj 28 dana i opet budi spreman i eto. pOZz
 
kupio sam jos nekoliko zenki i dvije zenki je iskocila mala bubuljica na zadnjici kao da se poradja samo malo manja.
dali ima nacina kako da ubrzam porodjaj.
 
Mislim da bi trebalo da prostudiras rad Josefa Mengele-a.Verovatno ces tamo moci da nadjes odgovore i unapredis tehnike koje izvodis na zenkama guppy-a.