hrcak pobacaj

stefkoss

Member
16 Septembar 2010
59
1
8
e ovako imam problem sa hrccima.
imao sam muzijaka i danas sam ubacio zenku i ona se poklala muzijakom i krenula krv a ja neznam od koga tj neznam ko je koga izbio.
zenka je odvojena i bezbedna od njega i dalje je debela kad sam izlazio iz pet shopa rekao je radnik da je mozda skotna jer je debela,zenka je mirna i malo se pomera i cini mi se da malo ubrzano dise sad stoji na jedno mesto.
kolike su snse da je trudna i sta trebam da uradim?
 
Velike su sanse, da je zenka skotna i da ce okotiti malce. Obavezno odvoj zenku od muzjaka jer ce u suprotnom doci do pokolja. U vecini slucajeva zenka ubije muzjaka pred kocenje ako su u zajednickom kavezu ili terarijumu.


 
pa mozda je i krenula da ga ubija,oni su odvojeni i nece se dirati.
kako da vidim koliko je skotna?
hala na brzom odgovoru.
 
necete verovati.
posto su mi hrcak muzijak i zenka bili u istom kavezu (akvarijumu)u vreme novi on je sve slomio sto sam stavio izmedju njih i dosao do nje.
i sad ja se budim i vidim zenke nema.i ja mislim da je hrcak ubio i vadim kucicu i oni zajedno spavaju:ziveli:nije trudna ali kad su se slozili onda ce postati sigurno:twisted:.
 
hvala na savetima.
josuvek nie idealno jedu odvojeno pokace se malo za hranu ali je bolje i vise nema krvi.
 
Pojacaj i pruzi im sto raznovrsniju ishranu, bogatu vitaminima ( posebno E ) i ostavih tako da ide svojim prirodnim tokom . Nemoj previse zavirivati i ometati hrcke.