Hypancistrus sp. L - 270

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Nabavio sam jedno malo jato 8 kom Hypancistrus sp. L-270. U katalogu ga zovu Chocolade Zebra Pleco. Spolja gledajuci ribe izgledaju zdravo, nema nikakvih promena na telu ali su dosta staticne i nisu bas zainteresovane za hranu. Dao sam im larve chironimusa i granulisanu hranu ali nisam primetio da su jele. Videcemo nocas, mozda su jos uvek uplasene i nisu se privikle na karantinski akvarijum mada sam im i tu obezbedio i mesta za skrivanje i mangrov panj.
Ukoliko ne budu jele ovo sto sam im dao pokusacu i sa Tubifiksom koga vec desetak dana drzim u protocnoj vodi ne bi li se ocistio???
Po podacima riba zivi u rekama Rio Tapajos i Rio Xingu, raste do 10 cm, temp 27-30 C, Ph 6-7.5, dGh 2-15.
Mresti se slicno kao Ancistrus i ne spada u "teske" ribe za mrest.
 

Attachments

  • Hypancistrus sp L270_1.jpg
    Hypancistrus sp L270_1.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 38
Lepo! Okaci neku fotku. Kako se ponasaju? Ovi moji se sakrivaju i ne mogu da procenim da li su nesto pojeli nocas mada mi se cini da je crve4nih larvi nesto manje.
 
Mene je uhvatila manija, jer ne znam sta cu sam sa sobom :cool2:
Slike naravno, postavicu ih na svoj sajt, ako bude potrebe. :boban:
Inace ja se ne palim na L-ribe, samo izmisljam da se palim. :lol:
Lozim se se na loz ulje, mikrorazbore i gupike. :sampion:
 
Ja se bas palim na L. Sta ces lepse nego kad sednes pored aq. i gledas ribu koja svaki sat mrdne perajem. Svaka luda ima svoje veselje, pa i ja.
 
Mene je uhvatila manija, jer ne znam sta cu sam sa sobom :cool2:
Slike naravno, postavicu ih na svoj sajt, ako bude potrebe. :boban:

Kada se muskarci nadju u takvoj situaciji obicno se ozene

A neka slika bi bila ok, tek da se podsetimo.



Ja se bas palim na L. Sta ces lepse nego kad sednes pored aq. i gledas ribu koja svaki sat mrdne perajem. Svaka luda ima svoje veselje, pa i ja.

Bas vala. Ja gledam ove Gastromizon-e koju su manje vise slicni.
 
Ma i ja gledam Gastromyzone. Zauzeli su prvi plan veceg akvarijuma i svi su na keramickoj kucici u kojoj se Ancistrusi mreste. Najsmesnije je kad granula hrane padne na kucicu, najblizi se baca na nju, a onako tackast lici na jaguara i ja to zovem "jaguarov skok".
 
Sad sam rasturio pola akvarijuma da vidim da li su jos zivi, jer ih nisam video od kako sam ih pustio iz karantina. Zivi jesu ali pravi divljaci, samo gledaju gde ce da smugnu i u koju rupu da se zavuku.