JBL Fungol

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
JBL Fungol lek za suzbijanje bakterioloskih i gljivicnih oboljenja, a isto tako efikasan je protiv plesni ikre. I ovaj lek povecava svoju efikasnost u kombinaciji sa preparatom JBL Ektol cristal.


Efikasnost ovoga leka je primetna posle 1-2 dana , dok lecenje moze da traje i do 5 dana uz obavezno menjanje 50% vode posle svake dnevne doze ( 1cap / 15 l vode ili 30 l.) Filteri moraju biti iskljuceni. Nakon zavrsetka tretmana zameniti 75% vode, i hemijskom filtracijom( koriscenje aktivnog uglja ) odstraniti lek koji je ostao u blazoj koncentraciji vode.

Sastav leka (100ml):

-N,N-dimethyl-4 (-p-dimethylamino)-diphenylmethylene)-2,5-cyclohexadienylidenammoniumchloride 20 mg Tris-(4-dimethylaminophenyl)-carboniumchloride 4 mg date kolicine vode od 100 ml.


Napomena : lek ne koristiti zajedno sa JBL Punktol
 
Naravno, mene zanima da li je taj lijek i za morsku akvaristiku...naravno mislim na ribe tj u akvarijima di su samo ribe, posto skoro svi ljekovi stete koraljima i ostalim beskraljesnjacima
 
I ovde je Jasenka , isto upozorenje kao na JBL Punktol-u, ne koristiti u akvarijumima gde su beskicmenjaci a ovaj lek ne sadrzi bakar.. :?
 
da, bas zanimljivo...
ne znam koji bi od ovih supstanca u lijeku mogao nastetiti koraljima, ali u svakom slucaju treba se drzati uputstava 8)