Jež

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jos jedan mali ljubimac iz kolekcije neobicnih stvorenja. Echinometra mathaei ili narodno Burrowing urchin. Neverovatno je koliko se brzo krece a kada se dohvati kamena tako se zakaci za njega da treba dobra spretnost da se skine.
Poznat je po tome sto se zakopa u kamen odnosno sto ga izbusi. Koliko sam primetio ne dira korale mada sama cinjenica da busi kamenje ga stavlja u ne bas omiljene stanovnike morskog akvarijuma. Stvar ukusa, ja ga imam i uzivam u njemu.


DSC09329.jpg
 
Kako mislis busi kamenje?
Koliko znam (ako dobro znam) jezevi su algojedi, pa niti ne bi trebali predstavljati neki problem vezan za koralje, osim sto ih ja dozivljavam kao buldozere, jer su dosta masivni, pa mogu pomicati kamencice s koraljima, ako ovi nisu dobro pricvrsceni.
 
mnogo.... 200 dinara.. a sebi sto u dzep.:)

joj, pazi kad ga znam napamet..poklonih svojedobno kolegi kazetu pod uvjetom da je ne gleda u mom prisustvu..

btw. Jesi li ti primjetio babu u autobusu?
 
Cek,..cek..pomozi mi da se setim za babu ,sta je sa njom bio "geg"?

Ali mora se priznati da se takvi slicni likovi, ne mogu sastaviti za narednih 100 godina. :p

" I tata bi sine, to radio...." he he :lol:
 
:oops: hmmm, mozak mi je u zadnje vrijeme ishlapio, pa nemam pojma o cemu govorite...a gledala sam taj film (inace mislim da vam je filmska industrija super, puno bolja i jaca od nase)...
 
Baba je legendarna fora.. Cijeli film ne kaze ni rijeci.. statista.. vidi se samo u jednoj sceni na pocetku filma kad ovaj cepa karte.. kamera je izzumirana s prednje strane busa a ona je skroz iza (kod svinja) ko zna mozda je otegla tokom snimanja..lol

ja sam vidio film kojih dvadesetak puta da nisam primjetio babu.. vjerojatno ni nebi da mi friend nije svratio paznju...
 
stani prase moje...:))

Ne mogu da verujem da sam mogao nesto da propustim ..

da, da, baba rules!! Ja je isto nikad nebi provalio da mi kompa nije reko...samo se u jednoj sceni vidi kak sjedi u zadnjem redu..
 
Sta je bre ovo jer se ovde govori o jezici ili o prasici?
Vidim ja da od kako mene nema ovde rasulo.
E sad dosta vreme je da se malo radi, t.j. da se posvetimo malo ovim temama.
Inace kad ste vec kod filmova mislim da su maratonci mnogo bolji.
 
Tata! Ovo je gospodin Rajkovic, sta mu je?

da ista klasa, Balkanski spijun isto..party filmovi :lol: 8) . Nisam vjerovo nedavno da ima jos koji stari ludzacki filn tog kalibra, sve dok nedavno (prije godinu-dve) nisam vidio "Cudo nevidjeno" bizarno dobro, remek djelo,,,

nije mi jasno kako propustih taj..

fino je gledat ove slicice i tako to.. Dok gledam te fotke riba iz tvojih radnih akvarija, Boban, ne mogu ne misliti kako si ti dolje ne u centu ali u zoni.. (damn! Fiji, Caledonia, Coock, Tonga, Samoa.. to ti dodje iz a ugla ko meni Austrija, ko fanatik za ribama ti si sigurno proptovao sve te otoke..?) kod vas tamo po ducanima ne da je samo sigurno veci izbor svih tih riba i inverata vec moraju bit i zdravije s puno vecim postotokom prezivljavanja itd...
dal puno vrsta riba, koralja i inverata drzite u shopu..?
 
He he, tacno tako. Sve je to komsiluk. Sve te zemlje su manje vise vezane za Australiju i Novi Zeland pa nema nikakvih problema da se setamo. Ja planiram da to obidjem, za sada nisam.

Ovde stize sve i svasta. Mi to ne porucimo nego to stigne kao privezak. Transport je par sati, sve ukupno negde oko 18 sa svim procedurama sto je vrlo prihvatljivo pa samim tim i opstanak tih zivotinjica je zadovoljavajuci.

Ja od kako sam se vratio sa odmora odgledao sam nekoliko puta Ko to tamo peva i za divno cudo primetio sam babu. Sta da kazem, film je remek delo. Maratonci isto tako. Mogu da ih gledam bez problema i nikada mi nisu dosadni.