Jod i slatkovodne kozice

Takav podatak nisam nigde nasao. Mislim da kozice nadoknadjuju potreban jod kroz ishranu. Nije lose s vremena na vreme skrcati im nekog puza.
 
Pogledacu po forumima, mada u strucnoj literaturi nisam nasao takav podatak. Moguce da je tacno ali uvek sam skeptik dok ne proverim, jer po forumima se cesto provlace pogresne stvari.
 
Malo sam listao i nasao da SERA u svojim prirucnicima pominje nedostatak joda kod riba ali ne spominje kozice. Za ribe kazu da se jod dodaje kroz ishranu bogatu jodom i preporucuju hranu za morske ribe SERA GRANUMARIN.
 
Jako interesantan eksperiment i podatak. Predpostavljam da pricamo o neocaridinama denticulata. Promenu oklopa hoce da inicira promena hemijskih parametara vode ipak kod odraslih kozica ona se desava par puta godisnje, kod malih nesto cesce.
Kolike su tvoje kozice? Molim te reci kako si dosao do ove cifre od 50% (odokativno ili nesto egzaktnije...) Posle presvlacenja koje inace traje svega par sekundi kozice se par dana kriju jer su ranjivije.
Pigmentacija (koliko sam ja skapirao) je ispod oklopa na telu, pa sada kada su se presvule, a novi oklop se jos nije formirao boje mogu izgledati jarce...
Prati im ponasanje i obavestavaj nas...
:hej:
 
svaka čast na experimentu! Rizik preuzimaš a rezultat deliš! Malo je takvih! BRAVO
p.s.
te kapi su?
 
ROSA: ph 7.70; kh 4 ; gh 4. Znaci moze za mrest neonki, samo treba poraditi malo na ph. Tu bi filtriranje kroz treset pomoglo.
 
ok,hvala Zo, znaci rosa moze da posluzi i za drop checker,vlasinskog treseta imam,tako da cu ovih dana pokusati. Sto se kozica tice definitivno dobijaju boju od kada ubacujem jod! One za koje sa mislio da su ghost sada dobijaju tamno crne poprecne pruge i izgledaju kao tigrici. Ako je neko u prilici neka izvede i on isti experiment,pa da uporedimo rezultate.