Kako poceti?

Da malo ozivim temu. Razmisljam o akvarijumu 200x50x50. Sistem bi bio sa klasicno izbusenim dnom i Bulk spojnicom. Pitanje za pocetak. Koliki precnik Bulk spojnice koristiti?
 
1 inch bi bilo dovoljno. To zahteva rupu od nekih 45 mm u zavisnosti od spojnice. Proveri sve pre nego sto se upustis u busenje stakla. Mozda je jeftinije da ides na varijantu sa prelinikom.
 
Pa na celu investiciju to je beznacajna stavka, busenje rupe kosta jedan evro, i spojnica do deset. Postavlja se pitanje sta je sigurnije, jer za razliku od slatkovodne akvaristike koja je u posebnoj prostoriji ovo bi bilo smesteno u sobi gde sam vec dvaput dizao parket pa ne bih zeleo i treci put. Za ovu litrazu koju sam naveo koliko mi zivog kamenja treba za pocetak? Akvarijum bi bio za jednostavnije korale i nesto riba.
 
E pas treca sreca, nema ti druge a i dobro ce ti doci znanje iz postavljanja parketa :) A mozda ce te zena izbaciti iz kuce, sve zajedno sa koralnim kamenjem itd. E vidis mozda je to i jedan od nacina kako da se resis ... ok, da predjemo na neozbiljne stvari :)

Ako akvarijum procuri sve ti je jedno da li je spojnica ili prelivnik. Buseni akvarijum je slabiji ali ja tesko da mogu da nabrojim i jedan koji se polomio. Sve u svemu nikada nisi sto posto siguran. Rogus je imao akvarijum na spratu i koliko je meni poznato nije imao problema sa time. Vidi sa njime ako mu je nesto od toga ostalo.

Sto se tice kamenja nemoj da preterujes sa time, ima tu vremena za dodavanje. Dvadesetak kila koralnog kamenja je sasvim dovoljno za pocetak.
 
Bobane ti uvek pogodis u centar:). Taman sam hteo da pitam kako da resim da mi pumpe ne budu u akvarijumu i ovo je pravo resenje.
Inace ne bojim se ja da ce procureti akvarijum, to mi se nikada nije desilo. Uvek je bila po sredi moja nepaznja.
 
Gledam ovu temu i ne mogu da verujem da je proslo 6 godina, a da nista nisam uradio do sada. Da sam onda poceo danas bi imao ozbiljan reef:(