Koja je ovo riba?

Igor87

Member
8 Juli 2008
99
6
8
Prvo nemam pojma dal turih temu gde treba, pa ako ne valja premestajte :)

Interesuje me koje su ovo plave ribe, sa cini mi se crvenim repovima, vide se tu negde na sredini pa na dalje videa. Pa ako neko zna ? :p

 
Mislim da su ribe suvise vitke i male ( u odnosu na npr. platike) da bi bile M. boesemani (mozda ih gazda drzi na dijeti valjam_se)
Po obliku tela i zaobljenom usnom delu najvise me podsecaju na neke od vrsta iz roda Danio ili ... mada ne znam ni jednu sa tako izrazenom plavom bojom.
Cini mi se da su boje na videu prejake i neprirodne... mozda gresim...
 
Nisam siguran na sta mislis ali tu su prisutne samo nekoliko vrsta.

Danio choprae - Glovlight Danio (Mislim da te to zanima)
Plati Long Fin MM
Kribensis
Julidochromis ornatus
Puntius pentazona

To bi bilo sve ako mi nesto nije promaklo :)
 
  • Like
Reactions: Igor87
Nikad nisam video kod nas tako obojenog Danio choprae. Ja ih imam ali u prirodnom koliritu. Nisam ni znao da je napravljena glovlight varijanta.
 
Nije to glowligt varijanta nego se ona tako zove, akvaristicko ime. Ovde na filmu je problem sto je postavljena plava lampa na akvarijumu pa ribe izgledaju plave. Obrati paznju i na barbuse pa i na Platy kako su neprirodno plavi. Isti efekat mozes da vidis i u nekim sekvencama na biljkama koje su zelene. Pogledaj u morskoj akvaristici sta radi plava lampa :)

Da budem iskren taj akvarijum je pravi cirkus i po skupu (kombinaciji) riba kao i po tom vrlo neprirodnom osvetljenju. Ali sta da radimo to su ukusi pa zato nema tu sta da se prica.