končaste alge

nemanjask

New Member
16 Decembar 2010
13
0
1
Beograd
U kratkom periodu mi se pojavila ogromna količina crnih končastih algi pa me interesuje šta može biti uzrok, od rasvete imam 5 neonki silvanya gro lux od 18 W i 2x 26 W osram fluo (26/840 cool white) da li je možda rasveta uzrok? filtracija je spoljni filter (sunđer, vata, keramika) klasika, stvarno ne mogu da provalim šta je uzrok! Kako da se rešim napasti i koliko je opasno za biljke pošto su potpuno prekrivene algama?:(
 
Na ovo nije lako dati odgovor, potrebno je mnogo vise podataka. Potrebno je da navedes:eek: tipu podloge, kolicinu bilja, kolicinu riba, da li dodajes neko djubrivo za biljke, CO2, kako hranis ribe i sve ono sto mislis da je potrebno.
Negde je doslo do disbalansa izmedju ovih faktora i zato se pojavljuju alge.
Za pocetak navedi ove podatke i procitaj postove vezane za alge pa ces verovatno i sam doci do nekih zakljucaka.
 
Pa ovako, što se tiče podloge imam samo kvarcni pesak, akvarijum mi je srednje zatravljen (uglavnom tek primljeni pelceri), od hrane koristim granule za živorotke, granule za čistače i crvene granule, to sve koristim od početka. od ribica imam tetre, neonke, ancitruse, botie, sklare, trihogastere, ksifo itd. ništa specijalno, napominjem da sam u fazi formiranja akvarijuma i da sam kupovao i biljke i ribice intenzivno u poslednjih 2 meseca
 

Attachments

  • PC050084.JPG
    PC050084.JPG
    84.7 KB · Pregleda: 28
  • PC050083.JPG
    PC050083.JPG
    79.9 KB · Pregleda: 21
  • PC190088.JPG
    PC190088.JPG
    63 KB · Pregleda: 23
  • PC190086.JPG
    PC190086.JPG
    58.5 KB · Pregleda: 27
Hvala na savetima a posebno na linku! Izgleda da je veliki problem ishrana, tačnije količina, pošto od kada sam prestao da ih hranim ujutru i uveče i od kada preskačem jedan dan nedeljno, akvarijum se počeo oporavljati, čistači čiste dno, algari jedu alge... sve u svemu akvarijum se oporavlja!! Još jednom hvala svima!:oops: