Korov u akvarijumu...

draganica

Member
7 Decembar 2008
58
0
6
e7a1ef3875007ad06c2c99749fb29289.jpg

Ljudi, pokušavam da Vam što sažetije iznesem svoj problem...
Elem, vidite na slici, u fotošopu sam malo ozelenela taj list aponogetona sa vrha vode. A ovo crvenim zaokruženo u vodi su njegovi mladari :twisted: koje uopšte ne želim ... Valisnerija mi se širi po akvarijumu(na levoj strani slike)kao kolera, čini mi se dnevno po jedan busen niče... Aaaaaaaaa... kako se borite sa podivljalim biljem. Jedino su anubiusi pitomi. I egeria densa divlja... da li sam ja pogrešila pri izboru biljaka, jer verovatno sam trebala da tražim spororastuće primerke...
 
Vecina biljaka je korov u svojim prirodnim stanistima, pa tako i u akvarijumu ako su uslovi kako treba.

To nije aponogeton nego cryptocoryne usteriana, a kao i egeria i vallisneria je brzorastuca korovska biljka i moze da pusti izdanke bilo gde. Vremenom bi trebalo bez tvoje intervencije da se kripta i valisnerija zakolju tako da jedna biljka unisti drugu. Ti tu imas previse riba, pa verovatno i dosta kake koje prozdiru tvoje biljke, a vec ni ugljen dioksid koji oslobadjaju tolike ribetine na ovaj mali akvarijum nije zanemarljiv.

Sto se estetike tice po meni jesi pogresila u izboru biljaka, ali si pogresila i u izboru i broju riba, jer je ovo sve premaleno za tolike skalare.

Na posletku, ja previse kakim kao i tvoji skalari, tako da dzaba ceo post :sampion::sampion::sampion:
 
Slažam se Coa, Akvarijum ima 120l, a u njemu 13 skalara... Dobila sam ih na poklon u paketu, kada sam startovala sa akvarijumom... Sad, ne mogu da ih bacim... Opet, muž je hteo da me iznenadi(i uspeo je... :( ) pa je doneo xifoe, a ja nisam odolela corydorasima, još pri početku formiranja akvarijuma...

Sve stoji... pokušavam već danima da nadjem rešenje i udomim 6 skalara negde, gde bi im bilo lepo, kao ovde...

A da kake, kake... i to onako obilato :p

paleoglodit Jeste, ta reč je u upotrebi, plevim, plevim... i sve pevam dok to radim(od muke)...

E stvarno ako nekom teba malo korova a da je iz BG-a, samo neka kaže.
 
Može, može, rado ću ti načupati ...
Šaljem ti phone na PM...

3403d21bc13c318e8bfaeff050eb785c.jpg

a skalari, kao prasad, da ih tovim ne bi ovako napredovali...