Kraba i button polyps

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jutros kada sam upalio svetlo imao sam sta da vidim. Jedan ne bas veliki kraba, oko dva do tri cm sedi na button polipima i u svojim klestima drzi nekoliko otkinutih polipa. Uzeo sam aparat i to lepo sve slikao mada mi kraba nije dao mnogo vremena. Cim me je primetio uvukao se u supljinu i naravno ispustio otkinuti deo.

He he, uhvacen na delu. Bas me zanima sta je on "smislio" da radi sa tim polipima i zasto ih je uopse pocupao. Otkinuti deo se perfektno uklapa u otvor gde se zavukao pa da mi ne deluje kao naucna fantastika pomislio bi da on to koristi da zamaskira svoj ulaz. Inace taj koral je vec duze vreme u nekim problemima i ne otvara se kako treba. Cak sam ga i okupao u svezoj vodi da bi eliminisao moguce puzeve a tog krabu nisam primetio. Sad cu da ga malo "spijuniram" pa da vidim sta on to radi.

Evo i tri slike tog dogadjaja.
 

Attachments

  • DSCF3120.jpg
    DSCF3120.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 14
  • DSCF3121.jpg
    DSCF3121.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 7
  • DSCF3122.jpg
    DSCF3122.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 6
baš kao što si rekao, moguće je da si time želi zakamufliratu ulaz

ili je možda, vlo gladan, pa ga je glad natjerala na taj čin

ili nešto treće samo njemu poznato
 
Ovo drugo nije, mislim na glad, jer ja tu imam i druge stvarcice kojima ubacujem izobilje hrane.
Sta je stvarno u pitanju to je tajna. Jedno je sigurno a to je da kraba nije bas preterano pozeljan u akvarijumu gde su korali.
 
hehe


oni su meni prekrasni, vrlo zanimljivi u tom svojem oklopu s kliještima, a opet ne možeš ih imati, jer rade štetu