Kupovina preko interneta

tardeli

New Member
5 Februar 2008
4
0
1
Molim vas da ako neko ima iskustva sa online kupovinnom proizvoda za akvarijum neka mi se javi. Kupujem sa ebay-a drop checker i ceramic diffuser ali malo se sekiram oko postarine koju bih eventualno morao da platim.Covek koji mi prodaje kaze da shiping i proizvod kosta 11$ ali da li treba jos preko toga da se plati i postarina kad stigne, ne znam. Ima li neko ko zna???

Kao prvo ako sam pogresio podforum promenite mesto.
 
Nema postarina ali moze da bude carina. Zvanicno, sve sto je vrednije od 20e u posiljci podleze carinjenju. Koliko ona iznosi je pitanje koje zadire duboko u tajne srpske administracije... ali bi trebalo da je 20% od procenjene vrednosti. Podvlacim "procenjene" sto carini ostavlja slobodu da odredi tarifu. Inace, paketi koji su tezi od "neke vrednosti" oko kilogram mislim, idu obavezno na carinu a ako ne utvrde da su vredni placa se samo taksa za uslugu carinjenja oko 270din.
 
Treba napomenuti, kada se u nasem carinskom pravilinku nesto tako nedefinisano napise ,da se skoro uvek zloupotrebljava na stetu onoga za koga su ti zakoni napisani konkretno stanovnistvo nase zemlje. Hocu reci, sigurno ce carinski sluzbenik imati takvu slobodu, da moze i taj paket od 20 eura proceniti i odrediti tarifu vise puta od njegove same vrednosti.

Nazalost , to je tako, to govore mnogobrojana iskustva nasih ljudi koji su se zbog takvih posledica odlucili na posiljke preko privatnih auto prevoznika. (mislim na privatne putne autobuske linije). :(
 
MA ne sekiram se ja nesto za carinu jer covek ce da nepise da je sve to poklon i male vrednosti a ja placam samo 11$ njemu ionako.
Sto se tice velicine i ona je vrlo mala.Samo pitanje je kad ce da stigne?
Ovaj salje iz Hong Konga.


ps. Ako imate neki link za ebay store a da ljudi salju iz evrope slobodno postajte ovde.
 
Mislim da ti ne treba da se puno sekiras odakle se proizvod salje. To i jeste sustina svega toga. Ako ti odgovara cena proizvoda i cena postarine onda je to to.
Proizvodi mogu da stignu i posle nekoliko nedelja a sve zavisi kako se salje. Niza cena postarine je znak da sve ide sporije. Meni su stizale posiljke i po skoro mesec dana kasnije ali su stizale i nisam se sekirao a eto i dalje trosim nataj nacin.
 
Mozda se te posiljke koje stignu kao poklon i ne carine. Ja do sada nikad nisam platio carinu, jedino to carinjenje koje je Edi pomenuo cija je cena izmedju 250 i 300 din, ne secam se ali je verovatno bas iznos koji je on rekao. Bice da sve zavisi od subjektivne procene carinika sto se carine tice.