Lampropeltis getula californiae

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo pristigla je nova zmija poznata kao Kraljevska zmija - Lampropeltis getula californiae

Za sada samo da je predstavim fotkama. :)


getula2.jpg

getula.jpg
 
Sada jeste moja a bivsi vlasnik je i clan ovog foruma, pa kada budem iznosio svoja zapazanja, moze se i on prikljuciti sa svojim iskustvima. ;)

A sto se tice fotografija, bice ih jos...samo polako:)
 
hehe

hehe ja sam bivsi vlasnik :)
Vec mi nedostaje al sta cu kad nemam mesta :S morao sam da je prodam.. zivim sa sestrom pa dok se ona ne iseli (oko 4-6 meseci) mi je malo veca frka zato sto me smara xD
inace zanimljiva iskustva sa tom zmijom su kako se stalno zatrpa(to rade zmije cesto dok su male) i samo glava viri.. na kojoj ima kao piramida zemlje, kad je vidim tako umrem od smeha :)
nadam se da ce joj biti lepo kod tebe kao sto je bilo kod mene i lepse :)
mogao bi da probas da je nahranis koliko za 3-4 dana
obicno odbijaju hranu prvih nedelju dana kad se usele u novi terarijum.. al ova je neverovatno prozdrvljiva .. ja sam je hranio prvi dan kad sam je kupio ;)
 
zanima me koje sve vrste materijala mogu da koristim za getulu? znam za stiropor i sta cu za poglogu ali me zanima npr.

- da li smem da koristim gips da bih napravila neke ukrase za njen terarijum?
- od boja akrilne, za kola drvo ili nesto sasvim drugo?
- osim vinove loze da li jos neka vrsta drveta dolazi u obzir?
- pur- pena i silicon... koji?

ako ima jos nesto sto bih mogla da iskoristim a da nisam spomenula molim vas da me upoznate jer hocu da joj sredim terarijum jer mislim da joj je ovaj postojeci mali i da cu morati da pravim nesto vece... ona ima 80cm a terarijum je 60 x 40 x 50, tako da tih pola metra visine pokusava da ga otvori sto mi ne ide u prilog hahaha
 
- da li smem da koristim gips da bih napravila neke ukrase za njen terarijum?
Naravno, smes, nema nikakvog straha od bilo cega sto bi ugrozilo zdravlje zmije.
- od boja akrilne, za kola drvo ili nesto sasvim drugo?

Moja preporuka , samo boje za beton i nesto slicno tome.

- osim vinove loze da li jos neka vrsta drveta dolazi u obzir?
Moze skoro svako drvo da se koristi koje je lepo i dekorativno.

- pur- pena i silicon... koji?
Svakako, moze.:)
 
Preporucio bih ti da dekorise sa niskim granama vinove loze, panjevima, krupnim kamenjem i tresetnom podlogom kombinovano sa krupnim sljunkom. Od bilja mozes ubaciti nesto sto bi odgovaralo uslovima gde ce biti postavljen terarijum u sobi, konkretno mislim na osvetljenost, temperaturu i vlaznost u terarijumu.
 
hvala na pomoci... napravila sam joj nesto poput juzno-americke sume jer mi je pustinjska dekoracija malo prosta i siromasna iako bi njoj bas to odgovaralao s obzirom na njeno staniste... nego fauna jos jedno pitanje za tebe? jesi video slike koje sam ubacila da vidis koliko je porasla?
 
e da... i jos nesto... mnogo je agresivna odn. kidise odmah na bilo kakve pokrete u terarijumu jer sam je hranila svaka 3-4 dana... a posto neko vreme posle hranjenja ne treba da se uzima u ruke to je nisam ni uzimala preterano... tako da nije bas za drzanje mada planiram uskoro to da promenim... pocinjem da je hranim u rugoj posudi (iako se malo mucim s tim) tako da uskoro ocekujem slike i dok je drzim u mojim rukama...
 
Svaka vrsta zmije kada je gladna, ona je malo i nervoznija, to je prirodno;) E sad, neke vrste su vise a neke manje nervozne. Sto se tice Lampropeltis getula californiae, to je vrsta koja je jako brza i hitra ali pored svega toga moze se lako hvatati i prilagodjavati na ruke
 
imam priliku da kupim muzjaka (tvrdi da je muzjak) getule zbog razmnozavanja (mada nisam 100% sigurna da li je kod mene zenka jer nemam mogucnost jos uvek da je odnesem u bg na sondiranje)... stoga bih molila vlasnika ako zna kog je pola da mi kaze :D... ako ni boki nije siguran probacu popping metodu... a takodje me zanima koliko je stara jer sam citala da su zenke sposobne za oplodnju sa 3 godine (sto znaci da bih po meni morala jos malo da sacekam :(... )