Lazni Clown

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ha, evo jos jednog laznog clown-a kako uziva u morskim sasama.

b6971806da467881349f64ebafa13e2a.jpg
 
He, he! Nisam znala da anemone ne peku. Ove moje aquinia neto (crvene), bome te dobro spre, a i ona bijela sulcata, jedino za onu Suncicu(okruglu) nisam sigurna, ali necu isprobati! I stvarno te nije opekla?
 
Ja sam u simbiozi sa njima :)

Ja ih sve diram rukama bez problema osim carpet jer se ona zalepi za ruku pa da je ne povredim.
Oprze one to je sigurno ali sam valjda navikao pa to ni ne osetim a i nema nikakve reakcije. Nisam o tome ni razmisljao.
Diram ih svakodnevno jer se tako grupisu pa moram da ih premestam i ako se neka mala nadje u guzvi obicno nastrada.

Sve u svemu nista mi nesmeta da ih diram golim rukama, kao sto vidis na slici.
 
A vidim da ih dira! Primjetila sam i ja koji puta da me nisu opekle kada bi se slucajno naslonila rukom na neku od, ali sam mislila da sam luda, da se ne moe covijek naviknuti na njihove arnjake, ili se moda one naviknu na nas, pa nas vie ne ozljeduju, jer znaju da ih pazimo, hranimo... Kae da se grupiraju, to se ne potuku?! Moje ako nisu od iste maticne anemone, pokolju se dok jedna ne ugine...to mi se dogodilo pred ocima prije nekoliko mjeseci, uasan prizor, pogotovo ta jadnica koja je "spuila"... tako da mi je cudno gledati te tvoje zajedno na hrpici!
 
He, sustina je da nam je koza na rukama manje osetljivija nego na drugim mestima. Tu nema navikavanja. I kada nas oprze nasa reakcija je razlicita i zavisi od svakog pojedinca. Vremenom je ta reakcija sve slabija i slabija ali je uvek ima.

Ja nisam video da se anemone "tuku". Nekada ili skoro uvek se naguraju u jedan deo i tu cuce. Ovo na slici je deo gomile od 15 anemona. Problem je sto manje anemone nemaju dobar protok vode jer ih vece bukvalno poklope.