leopard gecko (morph)

Ćao!
Pa čekaj, ima samo toliko meseci? Zar nije iz istog legla kao i moj? Inače, imaju identičnu glavu i oči i skoro pa su isti.. tj. moj je lepši :mrgreen:
 
Da, od prilike toliko su stari (moja slobodna procena)...:)

Verovatno tvoj i moj gekon su iz istog legla, cim kazes da su identicni . Kada kazes da imaju iste oci i glavu evo, postavio sam i u galeriji jednu macro fotku glave ( pogledaj ) , tu ce se mnogo bolje videti razlike i slicnosti .

Jana, a gde je fotka tvog gekona...da uporedimo koji je lepsi?:mrgreen:
 
confused..

Zar nisi rekao januara meseca da ima oko 6 meseci.. Ja do dana današnjeg mislim eto kako mi ljubimac ima godinu dana..?

Videla sam glavu, pa da, isti su, iste glave, i oči su im posebne, imaju pomalo spuštene kapke, ne?

Moj je napreduje lepo, ima već 19 cm..

I netipično, aktivan je i danju. Malo drema, malo šeta i tako.

Postovaću dve neke sličice, ali osim što nisu najsjajnije, i stare su, tada je bio baš dosta manji.. Kada slikam ponovo, postovaću opet, pa će biti jasno koliko je lepši :mrgreen::mrgreen:

Sada ima zaseban, nov terarijum, lepše okruženje i drukčiju podlogu.

Nego, Fauna, jel ima i tvoj malko narandžastog na repu?

Evo sličica.......



[Broken External Image]:http://img505.imageshack.us/img505/6990/2732007003kz7.jpg
[Broken External Image]:http://img405.imageshack.us/img405/3552/130307015gc4.jpg
 
Da li je do blica ili čega već, ali tvoj izgleda bleđe.. rekla bih da glavu ima skoro kao oni snow gekoni..
 
Ne verujem da sam ti rekao u januaru da imaju bas 6 meseci jer ne mogu da znam koliko su bili stari kada sam ih ja nabavio od odgajivaca koji nije ovde vec u Madjarskoj i nije nam rekao koliko su stari. U janurau mesecu nikako nisu mogli da imaju 6 meseci vec manje a koliko , to mozemo samo da nagadjamo:) Opet ti kazem mislim da su stari tu oko 8 meseci jeste da sam naveo prethodnom postu 6-8 meseci ali kada vidim tvog gekona sigurno imaju znatno vise ...cak mozda vise i od 8...;)

Moj gekon nema naradzaste fleke na repu...bas sam ga pregledao detaljno ali ne vidim ni na tvom gekonu, mislim na fotkama ?!

Hajde kada ugrabis priliku , napravi jednu novu fotku, da vidimo tu pravu velicinu...:)
 
Ne vidi se na fotki, ali ima. Ne onako drečavo, ali ima i to sam zapazila ne pre više od mesec dana. Mislim da su te narandžaste flekice sveže.
 
Da, bezopasan je i moze se vaditi van terarijuma .

Moram priznati da ja to ne radim tako cesto , ne igram se sa gekonima jer nemam bas puno vremena da bih se cesto igrao sa jednom zivotinjom ,moram posvetiti paznju i ostalim ljubimcima ;) .

Mislim da ti Jana moze vise reci o takvim igrarijama sa l.gekonom van terarijuma, ona se bas cesto igra sa svojim ljubimcima i dosta toga je zapazila u ponasanju i kontaktu ovih gustera sa ljudima . :)


 
Ih, a mi je ova poslednja rečenica zazvučala "Jana nedokazana devojčica, maltretira ljubimce.." Šalim se, naravno.
Pa ne igram se baš, više ih posmatram, ali ih i redovno vadim na kratko, budu mi na ruci ili na krevetu, ali sam jako oprezna jer nisu mirni, beže..
Tako su mi postali pitomiji jer da to ne radim, bili bi skroz netoleratni na dodir i plašili bi se kada se primaknem.
Ovaj mali je bio posebno osetljiv, pa sećaš se Fauna, ispuštao je krike kada god ga dohvatiš. Sada više ne. Zna i da se opusti u ruci i spusti hladan stomačić da se greje.
I da dodam, izmerila sam mu dužinu preciznije, nije dugačak 19, već 18 cm. Za sada. Biće on krupniji primerak, čini se meni, kada odraste skroz.
 
Ne bih da te razocaram ali ovaj leopard nije nikakav morph. Ako bi bas zeleli ovo da etiketiramo mogli bi da kazemo da je blago hypo melanistic morph ali u sustini ovo je obicna varijacija regularnih boja. Pomalo je zuckast kao i svaki drugi leopard. Naravno ako bi zeleo da postignes hypomelanistic morph mogao bi ukrsanjem ove jedinke sa drugom slicnom da probas da izolujes taj geneticki materijal tj. hypomelanizam ali daleko od toga da se ova varijacija moze nazvati posebnim morphom.

Pozdrav!
 
Možda je neko šesnaesto koleno nekog morfa :mrgreen:

Inače, verujem da bi samo neki kolekcionar mogao da se razočara standardnim oblikom, tako da mene apsolutno nije briga šta je.

Čisto su zapažanja takva da kada ga stavim pored najstandardnijeg, njegov taj standardni dizajn poprilično pada u oči.
 
Da li je Janin i moj l.gekon zaista morph ili ne ,to je veoma diskutabilno pitanje. Zato sam na pocetku rekao da ne znam tacno kojem obliku pripada jer za sada koliko ja znam, nema standardizovanih oblika (varijetiteta) kao sto je to kod nekih drugih vrsta (kada kazem "standardizovanih" pre svega mislim na zvanicno priznate standarde). Kada bi se to zvanicno odredilo ( mislim na naucno priznate standarde kao recimo, kod pasa, ptica i drugih zivotinja.) ,monogo lakse bi bilo odrediti ka cemu tezi ovaj oblik gekona.

Naravno, ovi gekoni na fotkama najpriblizniji su normalu (izvornom divljem obliku) ali se moze primetiti da nedostatak melanina itekako postoji, sto opet znaci da je u pitanju vise razlicitih linija, a koliko... to samo odgajivac zna.
 
ćaos!

evo neke siromašne fotkice...

debeljko ima sad tačno 19 cm, JAKO SE PUNO MNOGO natačkao u poslednjih dva meseca... vidi se malo narandžansto na repu. fotka je loša, ali se nazire.
 

Attachments

  • gale debeli.jpg
    gale debeli.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 13
hehe ... bas se malo udebljao ,vidi se to po njegovom repu .:)

Da li je raznovrstan meni kod l.gekona ?... (pre svega mislim na sve vrste zive hrane)





 
nisam znala da uzimaju i mrtvu hranu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pa hranila sam ih tenebrijom, cvrčcima, dubiama...

sad se meni sveo na tenebrije i lateralise i mislim da je dovoljno.
njih sa najvećom slašću jedu i u povećim količinama... pogotovo u poslednje vreme. da li zato što je leto ili šta već..
 
nisam znala da uzimaju i mrtvu hranu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kada sam pitao da li je raznovrstan meni i kada sam naznacio "pre svega mislim na sve vrste zive hrane" , mislio sam bas na raznovrsnost insekata a ne u nutricionistickom smislu, pa sam zbog toga naznacio jer bi u suprotnom odgovor morao biti drugaciji. ;)


 
dobro de, istakla sam smajliće..

znači, nije promašen odgovor..?

Fauna, jel se tvoj malko promenio? imaš neku skoriju sliku?
 
...upravo sam ga sada fotografisao.

Evo kako izgleda danas.:)



 

Attachments

  • l.gekon_morph1.jpg
    l.gekon_morph1.jpg
    26 KB · Pregleda: 11
  • l.gekon_morph3.jpg
    l.gekon_morph3.jpg
    67 KB · Pregleda: 15
  • l.gekon_morph2.jpg
    l.gekon_morph2.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 12