"Lisica"

StarChaser

Member
23 April 2005
319
0
16
Zemun
Dakle, problem koji se ponavlj konstantno kada odete u prodavnicu da kupite odredjenu ribicu. Ovo su neki sitni propusti koji mogu da se dese svakome od nas, jer su u pitanju vrlo, vrlo slichne vrste. Navodno, kupila sam 5 ribica pod nazivom "lisica", jer sam htela dobre algare u akvarijumu.
Medjutim, sve vishe kako ih pazljivije gledam, postaje mi jasno da ova ribica izgleda nije ni jedna vrsta lisice, dakle ni Crossocheilus oblongus-Siamese Flying Fox, a nije ni Epalzeorhynchos kalopterus-Flying Fox vec je izgleda Sijamski algar Crossocheilus siamensis (Siamese Algae Eater).
Evo, ja sam ih slikala, pa vi sami prosudite.
 
Nema sta da se kaze kad si sama izvukla zakljucak :)

Tvoja nesreca je ta da ti nemas lisicu iako si je kupila ali nemoj da se puno brines oko toga jer uvek ima i srece u nesreci. Sreca je ta da bas ova riba jede te crne alge za razliku od ove druge dve ribe. Samo da znas da ako alge napreduju ko lude onda bas i neces da vidis neki napredak u njihovom odstranjivanju pogotovo ako ribe imaju obilje druge hrane. Ipak prati pa vidi kako ide sa time.
 
da, kupila si pravog sijamskog algojeda i garant ce te rijesiti crne cupave alge ako ih imas... sve u svemu - na neki nacin sreca u nesreci :wink:
 
Pa, super, eto, bash sam imala srece. A i ove ribice mi se bash svidjaju, lepo plivaju u jatu :D
Dodushe i situacija sa algama se popravlja..josh uvek ih ima tui tamo, ali mnogo manje.