Magicnih 35 ºC

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Evo ovih dana resio sam da kuvam ribe pa podigao temperaturu vode na 35 ºC. Klaunovi i Ramirezi. Lepo podnose a ja zapeo da ih drzim po nedelju dana a mozda i duze . Doduse sa ramirezima sam zavrsio i sve je ok. Tretman sam radio na 250 ramireza bez ijednog gubitka :)
 
Sto si to radio? Neko lecenje ili ispitivanje?
Ako si hteo corbu onda mora malo toplija voda da budevaljam_se
 
Ma neka napast napala Ramireze. Izgleda slicno Belim tackama, i ove su bele i okrugle :) Tako stoje i stoje, bas gadno. Izgleda da se ribe bas mnogo ne bune, nije nesto sto ih bas tako nervira kao White spot.
Slicno sam zapazio i na guramijama. Sve to moze tako da traje i vise meseci a ove konkretne Ramirezi su bile zarazene oko cetiri meseca.

Nista nije delovalo od hemikalija a probao sam sve i svasta. Malo me vec i nerviralo pa mi palo na pamet da probam i sa ovime. Podigao sam temperaturu na gore pomenutu vrednost i za pet dana Ramirezi su bile k'o nove :)
Interesantno je da je i na novom uvozu bilo par zarazenih riba, negde oko dve stotine, i odmah je primenjena ova metoda i sada su ok.
Eto uveo sam novu metodu za Ramirzi koja se primenjuje ovde a to isto ce da se primenjuje i u Australiji kod jednog uvoznika koji ima isti problem :) Da budem iskren bas mi malo i prija sve to.

Ipak mene sve to i dalje "svrbi" jer ja nisam nacisto sta je u pitanju. Bicari nisu to je jasno a da li je neka protozoa ili cista vrag bi ga znao. Sporozoa? Nisam ni tu nacisto. Dosta je neodredjeno pod mikroskopom. Deluje mi da se vidi nesto kao jedro kada se postavi siroko crno polje na mikroskopu mada je to pitanje. Videcu sve drugi put kada cu moci da se pozabavim sa time na drugi nacin.

Sada trenutno nesto slicno ispitujem sa Klovnovima ali mi deluje da su stvari polovicne. Jedno je sigurno, temperatura znatno usporava razvoj te infekcije. Videcu vec, nadam se da cu i ovome nekako da doskocim.
 
Vidis dobra ideja to sa podizanjem temperature. Dobio sam par maticnih skalara "red devil" koji imaju po par belih tacaka. Isto sam probao razne preparate ali nije delovalo. Probacu da im polako dignem temperaturu vode.
 
Evo i slike toga pa pogledaj.
Ove pod mikroskopom su na 400x a ova zadnja je na 1000x. Spore???
 

Attachments

  • 0L1A2393.jpg
    0L1A2393.jpg
    127.3 KB · Pregleda: 12
  • 0L1A2394.jpg
    0L1A2394.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 12
  • 0L1A2398.jpg
    0L1A2398.jpg
    159.5 KB · Pregleda: 12
  • 0L1A2412.jpg
    0L1A2412.jpg
    176.5 KB · Pregleda: 12
  • 0L1A2421.jpg
    0L1A2421.jpg
    198.3 KB · Pregleda: 11
Bravo Bobane, to tacno tako izgleda kod tih skalara sto sam dobio. Hteo sam da pogledam kroz mikroskop ali crkle baterije pa moram da odem da ih kupim. Ali slika koju si naveo izgleda gotovo identicno kao kod mojih skalara.
Kako su veliki mogu da skinem to mehanicki. Sad da li je dovoljno skidati tako da se ne povredi tkivo ispod ili mora i to da se uradi?
Posle in tervencije pretpostavljam da je dobro dodati u vodu neki antiseptik.
 
He he, sve to izgleda slicno kada se gleda golim okom. Ko zna sta se to navuklo skalarima ali u sustini nije ni bitno. Probaj da ih malo "prokuvas" pa vidi kako to ide.
Ako ti mozes da ih skines sve onda ih skini, nema frke sa time. Ja sam svojevremeno petljao nesto sa neonima a posto su bas mali onda sam koristio mlaz vode da te parazite otstranim. Na kraju sve to bas i nije zavrseno tako uspesno.

Mislim da ne moras da dodajen neki antiseptik mada isto tako mislim da tu nema pravila, tu je svaka prica za sebe.