Mala enciklopedija ribica

Neven

Member
26 Februar 2004
159
0
16
Sarajevo
Pozdrav svima...

Sinoc sam poceo pisati neku knjigu o aq,ribicama...tek sam zavrsio dvije ribice a to su japanke i gupike...ako ima dobrovoljaca mozete mi i pomoci u pisanju...sve sto trebate reci je odakle potjece ta ribica nesto malo o njoj,mrijest,razlika medju polovima...i ako mozete priloziti sliku....Trenutno sam na zivorotkama te namjeravam staviti neke manje poznate zivorotke....Zanima me ovo mi samo Fauna moze reci smijem li kopirati onaj njegov text o noz zivorotki,i onoj stukici...
 
Ja bi ti ipak dao savet da malo vise prebacis preko ledja akvaristickog staza i da jos popijes dosta akvarijumske vode pa onda da krenes u takve projekte. Dokle, zadovolji se ovime sto je napisano i citaj knjige koje su vec napisane.
 
Bobane nije toi knjiga sto bih se mogla prodavati...pise se na kompjuteru i sluzi ce pocetnicima kao pomoc..znam da im treba nesto takvo jer sam i ja prije par mjeseci bio pocetnik dobro jos sam pocetnik ali imam bar nekog iskustva.Sta ce oni koji nemaju bas nikakve veze ???Koji ne znaju raspoznati muzijaka i zenku gupike???Zato hocu da napisem bar osnovno o nekim ribama koje ja poznajem.I to sam mislio staviti na sve web stranice da ljudi (pocetnici) mogu skinuti. :wink:
 
Nevene, ako to zaista zelis postavi sebi kao neki cilj i nemoj stati dok ne zavrsis,sigurno ces uspeti,samo moras znati kad je kraj toj enciklopediji jer riba ima mnogo.
Medjutim ja ti zelim srecu,a hvala bogu si mlad sto znaci da imas najbitnije a to je vreme.
Samo polako niko tebe nebije po usima da to zavrsis za neznam mesec godinu...
Na kraju krajeva ti to radis za svoju dusu a takodje zelis to podeliti sa drugim t.j. pocetnicima sto je za pohvalu.
Prema tome reci gde da saljemo materijal???
LJUDI MISLIM DA JE NEVEN ZASLUZIO PODRSKU I POMOC A NE DA GA NA SAMOM POCETKU SVI SPUTAVATE.
Nevene, samo ti radi sto si zamislio a mislim da ce ti svi ovi gore pomoci.
Sve su to dobri ljudi inace da nisu nebi bili ovde.
Pa valjda ce ovo biti jedan od boljih foruma kojem si ti od velike pomoci
a i svi mi.
SRECNO NEVENE
 
Bas zato sto je doslo ljeto, a sa ljetom raspust malo cu vise pisati.Vec sam presao na ikrasice,pa poslije ikrasica dolaze bolesti,pa bilje,pa nesto o mrijestu nekih riba,oprema,pa ako moze uz vasu pomoc da napisem nesto o morskoj akvaristici,onda zanimljivosti itd...

Jos da napomenem mozete slati opise riba,na E-Mail:

navratil@bih.net.ba

:wink:
 
Znaci Nevene, u toj knjizi ce biti i zastupljena morska akvaristika. :)

Sve je to lepo ali ne znam da li je to krupan zalogaj :? Za mene bi bio. :(

Puno uspeha. :wink:
 
mozda je to dugorocni projekt ... petoljetka. :D
nevene-pusti sad ribe, dolazi ljeto ... a vrijeme je ograniceni resurs u zivotu, zato carpe diem ... i to svaki. A knjiga ... prvo skupi iskustva i nagutaj se vode pa tek onda pokazi pravu kvalitetu.
 
Fauna said:
Znaci Nevene, u toj knjizi ce biti i zastupljena morska akvaristika. :)


Nece biti zastupljena kao slatkovodna akvaristika..mozda cak nece ni biti ako mi neko ne posalje neki materijal,jer ja nista neznam :oops: .