Mali kukuruzni smukovi

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Mali severnoamericki kukuruzni smukovi tek nesto vise od 20 cm ...

kukur.smukovi.jpg


kukur.smuk.jpg


kukur.smukovi1.jpg

....zar nisu slatki? :D
 
Veoma lepa zmija ne raste puno ne zahteva puno mesta. Lako se hrane, jedu miševe srazmerno veli?ini. Variraju u boji, ima ih braon, smeđih i albino (narandđastih sa crvenim kao na slici gore). Početnička zmija. Temperatura oko 28 danju, a no?u niša, čak i za 10 stepeni, nije problem.
 
Fauna, te s slika su se kod tebe izlegle?
Što je najbolje, oako male su i dosta simpaticne, ali što je je da ju u prirodi vidim, ne bi mi bilo svejedno
 
Nisu kod mene izlezene jer nemam maticne parove , nabavio sam od drugih odgajivaca. Mada imam u planu da napravim maticni par ali sve u svoje vreme. :wink:
 
Pa, odgovor je veoma jednostavan i mozemo naslutiti iz samog naziva zmije "severnoamericki kukuruzni smuk" ,znaci mozemo je naci u kukuruznim poljima, tj.velikim plantazama u Severnoj Americi.

Inace latinski naziv kukuruznog smuka je Elaphe guttata...

PS.
napisacu i kratak tekst o njima ;)
 
Jedna mala ispravaka . ;)

Latinski naziv za severnoamerickog smuka -
Elaphe guttata odavno vise nije kao sto sam napisao, vec je doslo do izmene i sada ova vrsta nosi naziv Pituophis guttatus

Mada je izmedju ova dva naziva postojao dugo validan i ispravan naziv Pantherophis guttatus ali retko ko je upotrebljavao bas ovaj latinski naziv jer
je svima nama bio poznat stari Elaphe guttata, kao sto ce mnogima i danas to biti prepoznatljiv sinonim za severnoamerickog kukuruznog smuka.

Ako neko zeli vise detalja oko ove najnovije izmene, moze procitati ovde


 
Jesu li opasne one? Imaju li obicaj da gricnu i jesu li otrovne? Lepe su zaista! Pogotovu sto kaze ExigE ove Albino snow... Imaju li kod nas da se kupe u opste?? ;)
 
Opasne nisu... dok su manje imaju obicaj cesce da gricnu al to nije bas bolno, kad ostare rjeđe ujedaju. Nisu otrovne! I ima ih kupiti :D
 
Zavisno do velicine i pola;)
Nemam ih ja (kao sto sam ti rekao na shoutbox-u) ali mogu da se raspitam za cene. U pitnaju je grad Sabac ,pa sad..ako ti se isplati da dodjes ...ok ;)

ps.
Za dalje informacije samo preko PM-a.