Mangro panj-problem!!!

Danijels

Member
17 Maj 2009
40
0
6
Molim vas jedna informacija jer odgovor na netu nigde nisam mogao naci. Imam u akvarijumu mangro panj koji su ancistrusi obozavali i nisu se odvajali od njega ni noc ni dan (osim kad bacim hranu). otkad sam poceo primenjivati metilen plavo usled pojave ICH-a (vremenski se poklopilo sa tim događajem), nece ni da priđu! Cak ni danas kada sam izmenio deo filtracionog materijala, vratio aktivni ugalj i izmenio oko 40% vode? Ima li neko ideju?
 
Tretiranjem kompletnog ukrasnog akvarijuma lekom u kome ima i dekorativnog drveta , sasvim je normalno da će i dekoracija primiti izvesnu količinu lekova , treba je ponovo očistiti . Nema tu nikakvih ideja , ideja je da sebi pripremiš karantinski akvarijum u kome ćeš , lečiti , izdvajati , stavljati nove ribe . Pozdrav
 
Ali meni je od epidemije uginulo za 3 dana 7 riba a na nekima nisam ni uocio bele tacke pre uginuca. Kako sam mogao znati koje ribe u karantin da stavim. I jos nesto. Ako mi se u akvarijumu dogodila epidemija, ja sam zakljucio da je broj parazita koji su epidemiju izazvali debelo presao granicu dozvoljenog! Pa zar nisam onda morao tretirati lekom citav akvarijum?
 
Intervencija je zahtevala hitan postupak , sa time sam saglasan . Ostatke leka nećeš eliminisati samo tom jednom promenom vode i sa nekoljko dana aktivnog uglja u filtraciji . U ovakvim slučajevima lek se daleko teže eleminiše iz predmeta koji su potopljeni , nego iz vode . Panj jednostavno možeš izvaditi , otkuvati , isprati hladnom vodom i ancistrusi će mu se opet veseliti . Pozdrav
 
E tako mi reci brate! OTKUVATI! Bilje na zalost nemam (ali pod hitno planiram) ali panj cu odmah otkuvati. Hvala Krcko.
 
Moze da proba i da sastruze povrsinu drveta. To je dosta lako uraditi ako je drvu neko duze vreme u akvarijumu. Struganje moze da bude olan "B" pogotovo ako je panj veci i kao takav nepogodan za kuvanje usled nemanja odgovarajuce posude za to.