Misica i alopecija

queenOFsnakes

New Member
30 Mart 2011
16
0
1
Molim za pomoc Faunu ili nekog ko ima iskustva sa misevima. Mis i Misica zive vec vise od 6 meseci u istom prostoru. Od pre par dana sam primetila da se misica cese i da gubi dlaku na glavi i jednom uvetu. Kod misa nisam zapazila nista. Probala sam na netu da nadjem razlog alopecije kod misice i jedino sam naisla na sastav hrane koji bi mogao da joj smeta. Svi misevi koje imam jedu istu vrstu hrane (nije specijalno za miseve ali je za glodare u globalu. Ima svega i svacega unutra mada gledam da povremeno promeni hranu. jednom kupim bez graska ali ima pirinca a drugi put sa graskom; kukuruz, suncokret i jos par zitarica su uglavnom u svim vrstama hrane. Jedino sto sam prestala da kupujem je hrana koja sadrzi granule jer se mnogo oseca. Ako neko zna cime bih mogla da je namazem, isprskam ili nesto trece da ucinim da joj pomognem neka pomaze sto pre.
P.S. da je u pitanju neka vrsta kozne bolesti kao sto su kojekakvi organizmi verujem da bi i mis bio zarazen kao mi misici koje sam skoro izvadila iz terarijuma.
 
Pa, ne bi trebalo tako olako odbaciti mogucnost pojave koznih parazita. Naravno, svaku mogucu posledicu treba uzeti u obizir i jednu po jednu eliminisati kako bi se doslo do konacne dijagnoze. Pored koznih parazita ( najcesci kod miseva je grinja Myobia musculi ) moguce je i samopovredjivanje ili medjusobno povredjivanje koje takodje dovodi do koznih promena, odnosno lezija gde pored opadanja dlake mogu nastati i otvorene rane. Moj savet je , detaljan pregled sa lupom na mestu promena kako bi eliminisali moguci uzrok sa koznim parazitima.
 
nisam odbacila nijednu mogucnost ali mislim da ako su grinje ili bilo koja kozna bolest to bi zahvatilo i misa koji je sa njom... probacu da nadjem vecu lupu i da pogledam a ako jeste kozna bolest kako da znam koja je odn. da li su grinje ili nesto drugo? i cime da je tretiram?
 
Moguce grinje na misevima i njihov izgled pod lupom:

-
Myocoptes musculinus
- Radfordia affinis
- Psorergates simplex
- Ornithonyssus bacoti
- Sarcoptes scabiei
- Notoedres muris

(iz strucne literature uzeti najcesci primeri grinja na misevima i pacovima)

link gde mozes videti kako izgledaju najezde pojedinih vrsta grinja na miseve


link1

Sto se tice tretiranja protiv ovih koznih parazita, u veterinarskoj apoteci mozes pronaci preparate i sto je jos vaznije , strucni savet veterinara kako da koristis preparat.
 
hvala... pogledala sam i slike i link... ovo na linku sto se vidi ne odnosi se na moju misicu... nema nikakve promene po kozi osim crvenila jer je mis cisti (to rade jedno drugom stalno) i nedostatka dlake... ali za svaki slucaj trazim lupu pod kojom cu moci da vidim malo bolje sta se desava na kozi... ako uspem popodne cu je slikati i postaviti sliku
 
album.php

album.php

album.php