moj aqv

Aqv je 110 l,a što se tiče rasvete u poklopcu se nalaze dve neonke od po 18w. Pozadina je moj eksperiment i napravljena je od stiropora i premazana je lepkom za pločice i pola je imitacija cigli,a pola imitacija kamena.:ziveli:
 

Attachments

  • P1060081.jpg
    P1060081.jpg
    93.2 KB · Pregleda: 37
Deluje mi da je malo prenaseljen akvarijum a i ribe su pobacane s brda s dola. Gurami, neoni, barbusi itd. Pleco je odavno prerastao akvarijum pa bi bilo bolje da nadjes nekog manjeg.
Biljke su isto tako prerasle akvarijum. Mozda bi bilo bolje da se odlucis za neke spororastuce ili manje biljke.
Jos jedna stvar mi se nikako ne uklapa a to su te cigle koje se vide. Ako je to zid onda stavi neku pozadinu, moze i cisto crna jer nece da odvlaci paznju. Ako ti je to pozadina akvarijuma onda je zameni.
Ovo je samo moje misljenje a sve je stvar ukusa. Drugi ljudi ce sigurno da kazu nesto drugo a mogu i ne moraju da se slazu sa mojom konstatacijom.
 
Akvarijum je OK.
Većina početnika dok ne odluči u kom pravcu želi da krene sa akvaristikom čuva sve i vezuje se za ribe. Taj deo je posebno izražen kod plekostomusa ili gibicepsa. Kupiš ga, vežeš se, pa onda čekaš da ugine od starosti da bi pokrenuo stvar napred. Međutim, oni mogu dugo, dugo da požive ako um se obezbede osnovni uslovi.
Na stranu uređenje akvarijuma koliko je mene privuko dizajn police. Toliko je ludo odrađena da sam više nju zagledao nego sam akvrijum. (a to ne bi trebalo da bude cilj akvarijuma)