moli pliva spiralno

sara

New Member
14 Mart 2012
5
0
1
33
Danas sam kupila Moli koja je plivala spiralno misleci da nije bolesna jer ima trenutaka kada se sasvim normalno ponasa,nisam zagledala boju njenog izmeta ali cini mi se da je bela. Molim Vas za pomoc,bojim se da nema neku bolest koja moze da zarazi druge ribice,molim Vas odgovorite mi dok nije kasno. Hvala,Sara.
 
Nikad ne kupuj ribu koja se drugacuje ponasa od ostalih, jer to je prvi pokazatelj bolesti. Kod te moli je verovatno ostecen nervni sistem i tu obicno nema leka.
 
shvatam...samo se plasim da nema neko parazitsko oboljenje koje to moze da ucini sa drugim ribicama,da li da je izvadim van akvarijuma ili vratim? koliko je opasno po druge ribice ?
 
iz Jagodine. Nemam nikakve lekove,bolje receno mi imamo samo jednu radnju sa ribicama i akvarijumima,koja je jako mala,ustvari koliko vidim i ne razumeju se puno u akvaristiku inace bi mi rekli da ribica nije zdrava,ali sta je tu je ona je kupljena,mada bice mi tesko da je uklonim.:(
 
Kada je malo vise posmatram,ona se ne krece nekontrolisano i ne udara u predmete,tacno zna gde se krece i kada stoji na visini na koju se popela ona pliva lepo i mirno ali kada zeli vislje od toga ili ako zeli na povrsinu ne moze da se popne drugacije no da se spiralno vrti. Pretpostavljam da je to problem sa vazdusnim mehurom,jel i to moze da bude opasno po druge ribe ?